Abdülkerim Bardakcı: En büyük hayallerimden biri, A Milli Takım’ın formasını terletmek

Galatasaray ve A Milli Takım’ın başarılı stoperi Abdülkerim Bardakcı, “Benim en büyük hayallerimden bir tanesi de A Milli Takım’ın formasını terletmek. Bu hayalimi gerçekleştirmeye çok az bir süre kaldı. Umarım formanın hakkını veririm” dedi.

A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası Elemelerinde Letonya ile 16 Haziran’da deplasmanda oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü. Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’ndeki idman öncesinde Galatasaray ve A Milli Futbol Takımı’nın başarılı savunma oyuncusu Abdülkerim Bardakcı, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu

Süper Lig’de sezonun tamamlanmasının ardından Milli takım için çalışmalara başladığına dikkat çeken Abdülkerim Bardakcı, “Ben sezonun bitiminden sonra hemen ertesi gün çalışmalarıma bireysel olarak başladım. Milli takım programının olduğunu biliyordum ve zaman kaybetmek istemedim. Benim en büyük hayallerimden bir tanesi de A Milli Takım’ın formasını terletmek. Bu hayalimi gerçekleştirmeye çok az bir süre kaldı. Umarım formanın hakkını veririm. Önümüzdeki iki maçta zor geçecek. Letonya fiziksel olarak bizden daha uzun bir takım. Ama biz onlardan daha kaliteli bir takımız. Ben topun genel olarak bizde olacağı bir maç olacağını düşünüyorum. Galip geleceğimizi düşünüyorum. Galler maçı hakkında da aynı şeyleri söyleyebilirim. Milli takım olarak biz daha kaliteli bir takımız. Daha iyi bir ortamımızın olduğunu düşünüyorum. Arkadaşlık ortamımız ve aile gibi ortamımız var. İnşallah iki müsabakadan da alnımızın akı ile çıkarız” şeklinde konuştu.

“Boş alan bulduğumda kat etmeyi seviyorum”

Bir savunma oyuncusu olarak hücum organizasyonlarında yer almayı sevdiğini dile getiren Bardakcı, “Saha içerisinde ofansif yönümü kullanmam tabii ki hocam tarafından da teşvik ediliyor. Ama zaten bu benim özelliklerimden de bir tanesi. Saha içerisinde boş alan bulduğumda kat etmeyi seviyorum. Bu çoğu maçta faydalı da oluyor diye düşünüyorum” diye konuştu.

“Tek hedefimiz galibiyet”

Letonya ve Galler maçlarında galibiyet dışında bir şey düşünmediklerini belirten Abdülkerim Bardakcı, “Milli takım formasını giymek, burada bu ortamda bulunmak herkesin hedeflediği bir şey. Buraya geldiğiniz zaman başka bir şey düşünmüyorsunuz. Bizde Milli Takım olarak oynayacağımız maçlara odaklandık. Biz takım olarak bu maçlara çok iyi hazırlanıyoruz. Hocamız takımı müsabakalara çok iyi bir şekilde hazırlıyor. Türkiye Milli Takımı olarak tek hedefimiz galibiyet” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir