Adana’da silahla yaraladığı 2 kayınbiraderinden birinin eşini rehin alan zanlı tutuklandı

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde 7 Ağustos’ta kayınbiraderleri Sercan ve Serkan T’yi 7 Ağustos’ta işlettikleri kasabın önünde pompalı tüfekle yaralayıp, Sercan T’nin eşi Özge T’yi de iş yerinde rehin aldıktan sonra polise teslim olan Abdullah İ’nin emniyetteki süreçleri tamamlandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliği gruplarınca adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

Yaralılar da hastanedeki tedavilerinin akabinde taburcu edildi.

Barbaros Mahallesi Saydam Caddesi’nde, 7 Ağustos’ta Abdullah İ. (36), kayınbiraderleri Sercan (36) ve Serkan T’yi (25) işlettikleri kasabın önünde pompalı tüfekle bacaklarından yaralamıştı. Kuşkulu, yaralılardan Sercan T’nin eşi Özge T’yi (32) de rehin almıştı. Kasapta çırak olarak çalışan 15 yaşındaki Suriye asıllı A.H.H. de olay sırasında korkup iş yerindeki çalışmayan bir buzdolabına girerek saklanmıştı.

Yaralı iki kardeşin ambulanslarla kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldığı akının akabinde özel harekat takımlarının de ortasında olduğu polisler bayan ve çocuğu kurtarmak için devreye girmişti. Zanlı, polislerin eforuyla çocuğu ve bayanı özgür bırakmış daha sonra teslim olmuştu.

KAYNAK: AA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*