Analist: Bu Altcoinler Bir Sonraki Boğa Koşusunda Önde Olacak!

Kripto para piyasasına boğaların hakim olduğu 2021 yılının sonlarında play-to-earn oyunları fırtınası esti. Bu süreçte oyun üzerine kurgulanmış altcoinler, yatırımcıların meteorik kazançlar sağladı. Bununla birlikte, ayı piyasasında bu fırtına dindi ve fiyatları büyük oranda düştü. Şimdi bir analist, bir sonraki boğa koşusunda bu altcoinlerin önde olacağını söylüyor.

Bu altcoinler bir sonraki boğa piyasasının öncüleri olacak!”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bir zamanlar Decentraland (MANA), Sandbox (SAND), Axie Infinity (AXS) ve Enjin Coin (ENJ) gibi oyun coinleri piyasada fırtına gibi esti. Bununla birlikte, bu hype da bir müddet sonra dindi. Ayı piyasasıyla birlikte ise bu altcoinler ciddi değer kaybetti. Öte yandan bir sonraki boğa piyasası için umutlu olanlar var!

Kripto piyasasında Pentoshi takma adıyla tanınan bir analist, bir sonraki boğa piyasası için tahminlerini paylaştı. Analiste göre, uyun oynamak neredeyse her kültürün ortak noktası. Bu yüzden de herkesin ilişki kurmasının mümkün olduğu bir alan. Ayrıca analist, piyasadaki oyuncuların çoğunun, gerçekte altcoinlerin çözmeye çalıştığı şeylerle ilgilenmediğini söylüyor. Bu noktadan hareket eden Pentoshi, şu öngörüsünü paylaşıyor:

Bir sonraki boğa koşusunda en fazla yükselişi oyunların sağlayacağını düşünüyorum. Neredeyse her kültürden herkesin anlayabileceği ve sindirebileceği bir şey. Çoğu insan kripto projelerinin çözüyormuş gibi yaptığı şeylerin %99’unu umursamıyor.

Analistin başlattığı bu tartışma çok su götürür. Nitekim, takipçilerinden farklı tepkiler de geldi. Analist, ‘Oyun alanında hangi altcoinler daha fazla potansiyele sahip?’ yönündeki soruları ise cevapsız bıraktı. Pentoshi, bir müddet sonra bu konudaki tavrını şu şekilde ifade etti:

Hangi oyunların kazanacağı ve kaybedeceği, hangi modellerin başarısız olacağı veya kazanacağı konusunda hiçbir fikrim yok. Orijinal modellerin çoğunlukla başarısız olduğunu, ancak geliştirildiğini düşünüyorum. Önerilerinizi incelemekten ve hatta belki birkaç tanesini oynamaktan mutluluk duyarım. Sonuçta yeni bir oyun bilgisayarı aldım.

Oyun coinleri başarısız mı olacak?

Bu arada, analistin görüşlerine ilginç tepkiler de geldi. Konuyu detaylı değerlendiren bir Delta takma adlı bir takipçi, konuyu iki ana başlık altında ele aldı. Bu değerlendirmede şunlar ön plana çıkıyor.

  1. Tüm kripto oyunları kalite açısından o kadar kötü ki, bu kadar kötü olmaları gerçekten akıllara durgunluk veriyor. Bütçenin binde birine sahip bağımsız oyunlar çok daha iyi. Bunun nasıl olduğunu anlamıyorum.
  2. Tüm oyun topluluğu kripto oyunlarından ve kripto NFT’lerden nefret ediyor. Çünkü mevcut kripto oyun modellerinin (hepsi temelde p2e’dir) sadece nakit kapma ve bir kripto paranın atılması için bahane olduğu açık.

Bu değerlendirmeye göre bu altcoinler kesinlikle başarısız olacak. En azından başka bir model benimsenmediği sürece başarılı olmaları mümkün değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir