Bakan Soylu’dan Fatih Özer’in Türkiye’ye iadesine ait açıklama

SON DAKİKA HABERİ: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Thodex kurucusu Fatih Özer’in Türkiye’ye getirilmesi için 2 arkadaşımız Arnavutluk’a gitti. Sürecin çok uzamayacağını düşünüyorum.” açıklamasında bulundu. Soylu, Fatih Özer’in iadesine ait şunları söyledi: 

“Emniyet, Adalet Bakanlığı ile temas kurdu. Arnavut emniyetiyle temas kurdu. Sayın Cumhurbaşkanımıza da mevzuyu dün merasimler esnasında arz ettik. 2 arkadaşımız Arnavutluk’talar. Sabah gideceklerdi. Belgelerle hem de iade süreçleri ile ilgili. İade süreçleri biraz sürer, orada mahkemeye çıkmak zorunda. Deport edilebilir. Oradaki mahkemeye çıkacak ve mahkeme iade etmiş olacak.

İade süreci oradaki mahkemenin hangi tarihte olacağına, birinci mi ikinci mahkemede mi vereceği karara bağlı. Şu ana kadar Arnavut makamları bize çok yardım eden hal sergilediler.” 

KILIÇDAROĞLU’NUN DAVETLERİNE TEPKİ

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına reaksiyon gösteren Soylu, Öğretmen protestolarına müdahaleye ait, “Sivil itaatsizliğe toplumu sevk etmek isteyen anlayış var.” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu, toplumun bütün kesitlerini karşı karşıya getirmenin beyhude olduğunu vurguladı.

Haberin Detayları Geliyor…

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza (iOS, Android) kurabilir, Twitter’da @Haber7 hesabını takip edebilirsiniz.

App Store Google Play Takip Et

KAYNAK: HABER7

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*