Danışmanlık Devi: Finansal Geleceği En Parlak Altcoin Bu!

Kripto uzmanı Anders Bylund’a göre Polkadot, merkezi olmayan, kullanıcı kontrollü Web3’ün geliştirilmesinde hayati bir rol oynayacak. Altcoin projesinin genişleyen ekosistemi 2.000’in üzerinde aktif geliştiriciye sahip.

Bu altcoin, kriptoda bir sonraki büyük şey olacak!

Bir çift puantiyeli çorap gibi, kripto para birimi Polkadot (DOT), Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH) kadar gösterişli olmayabilir. Ancak yine de başları döndürecek kadar şık olan bir işlevsellik ve olağanüstü bir kombinasyon sağlıyor. Ayrıca Polkadot, Ethereum ve Bitcoin’in birbirleriyle ve diğer kripto ağlarıyla birlikte çalışmasına yardımcı oluyor. Bu, genişleyen kripto evreninde olmak için oldukça güzel bir yer.

Yakın zamandaki piyasa performansı, durmaksızın genişleyen ekosistemi ve gelecek vaat eden Web3 projesindeki önemli rolü sayesinde Polkadot’un, yalnızca ayaklarınızı sıcak tutmakla kalmayıp, aynı zamanda adımlarınızı hızlandıran bir kripto olması mümkün. Kripto para portföyünüze sağlam bir ekleme yapmak isteyenler için Polkadot bu ayın en iyi fikri.

Her şey bu ekosistem hakkında

Polkadot, çok yönlü bir Blockchain protokolü. Bu yüzden, kripto dünyasındaki zeitgeist ile uyumlu. Platformun ultra esnek ekosistemi hızla büyüyor. Ayrıca, şu anda 750’den fazla tam zamanlı geliştirici ve projeler üzerinde çalışan toplam 2.000 geliştirici içeriyor. Bu geliştiriciler, Polkadot’un Çapraz Mutabakat Mesaj Formatını (XCM) benimseme ve kullanma durumlarını genişletiyor. Ayrıca, XCM kanallarının sayısı ilk çeyrekte %60 arttı. Bu önemli veri formatı, Polkadot’un diğer Blockchain’lere bağlanmasına yardımcı oluyor. Böylece, çeşitli kripto paraların ve tokenlerin inşa edilen uygulama ve hizmetlerde rol oynamasına olanak tanıyor.

Polkadot ayrıca 2022’den bu yana 19 başarılı yükseltme geçirdi. Bu da kripto rekabetinin kakofonisi arasında uyarlanabilirliğini ve direncini gösterdi. Dahası ekip, bu uzun yükseltme listesini Polkadot ağının kod tabanını çatallamadan gerçekleştirdi. Polkadot para-chain’lerinin toplam sayısı ilk çeyrekte %17 oranında arttı. Kasım 2021’den bu yana para-chain açık artırma sistemine 133 milyon DOT (şu anda 720 milyon dolar değerinde) taahhüt edildi. Kısacası, Polkadot’un geliştirici topluluğu gelişiyor.

Polkadot ve Web3 devrimi

Polkadot için önemli bir farklılaştırıcı unsur, merkezi olmayan, kullanıcı kontrollü bir internet yaratmayı amaçlayan iddialı Web3 projesindeki yeri. Polkadot’un birlikte çalışabilirlik odaklı tasarımı, farklı Blockchain’ler arasında sorunsuz iletişime olanak tanıyor. Böylece, çeşitli merkezi olmayan ağlar arasındaki boşluğu dolduruyor. Her sistem birlikte çalışabildiğinde herkes kazanır. Bu benzersiz nitelik, Polkadot’a gelişen Web3 ortamında kritik bir oyuncu olarak konum sağlıyor. Merkezi olmayan uygulamalar ve hizmetler, dijital dünya ile etkileşim şeklimizi yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. Polkadot ise bu vizyonu bir arada tutan dijital tutkalı sağlıyor.

Altcoin projesinin ciddi potansiyeli var!

Bu arada, Perşembe günü itibariyle fiyatı 30 gün içinde %16 oranında düştü. Bununla birlikte, DOT yılbaşından bugüne kadar %22 oranında artış gösterdi. Platformun ön planda çok sayıda umut verici projesi var. Örneğin, KILT Protocol para-chain, dünyanın en büyük yönetim danışmanlığının bir parçası olan Deloitte Consulting ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu işbirliği, müşterini tanı (KYC) ve işini tanı (KYB) süreçleri için yeniden kullanılabilir dijital kimlik bilgileri oluşturacak. Ayrıca, Polkadot’un teknolojisi için yeni pazarlar ve kullanım alanları açacak.

Polkadot’un finansal platformu da oldukça güçlü. Dolaşımdaki piyasa değeri 6,4 milyar dolar. Bu da onu 11. en büyük kripto para birimi yapıyor.

DOT, yatırım yapmaya değer mi?

Kripto paralara yatırım yapmak sadece en yeni trendi takip etmek değildir. Akıllı yatırımcılar portföylerini çeşitlendirmenin ve liyakat, potansiyel ve uzun vadeli uygulanabilirliğe dayalı varlıkları seçmenin önemini anlar. Sağlam ekosistemi, yenilikçi projeleri ve Web3 girişimindeki hayati rolüyle Polkadot, yatırım portföyünüze değerli bir katkı sağlamak için gereken her şeye sahip.

Aslında, Polkadot’un kendisinin çeşitlendirilmiş bir varlık olduğunu söylemem mümkün. Bir nevi piyasasını takip eden bir endeks fonu gibi olduğunu iddia edebilirim. Bu sofistike ağ, birçok Blockchain sistemi arasında bağlayıcı doku görevi görüyor. Polkadot, Web3 Vakfı’nın resmi Blockchain protokolü. Bu yüzden, kamusal internet küresel ölçekte geliştikçe değer kazanacaktır. Geleceği kesin olarak tahmin etmek mümkün değil. Ancak bu altcoin, kripto para alanında güçlü bir rakip gibi görünüyor.

Makaledeki görüşler ve tavsiyeler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak, yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir