Elon Musk ile Twitter ortasındaki kriz büyüyor: Şirket ikiye bölündü

Twitter hissedarlarının büyük çoğunluğu Elon Musk’ın şirketi satın almak için yaptığı 44 milyar dolarlık teklifin kabul edilmesi istikametinde oy kullandı.

Konu hakkında bilgi sahibi kaynaklar oy verme sürecinin bugün tamamlanacağını fakat dün akşam prestijiyle halihazırda kâfi sayıda hissedarın satışın lehinde oy kullandığını söyledi.

Kaynaklar resmi açıklama şimdi yapılmadığından isimlerinin açıklanmamasını isterken Tesla CEO’su Musk’ın temsilcileri ve Twitter şimdi soru taleplerine cevap vermedi.

Twitter’da %9.58 oranında payı bulunan Musk, Twitter’ın tamamını satın almak için 14 Nisan’da pay başına nakit olarak 54.20 dolar ödemeyi teklif ettiğini açıklamıştı. Musk ayrıyeten Twitter’da gerekli değişikliklerin yapılması için şirketin borsa kotundan çıkartılması gerektiğine inandığını da belirtmişti. Twitter payları şu anda 41 dolar düzeyinde süreç görüyor.

Twitter’ı satın almak için 44 milyar dolarlık bir teklif sunan Musk, daha sonra spam ve uydurma hesapların sahiden %5’in altında olduğunun tespit edilmesi süreçleri sürdüğü için muahedenin süreksiz olarak askıya alındığını açıklamıştı. Twitter ise Musk’ı muahedeyi tamamlaması için dava etmişti.

Twitter’ın avukatları Musk’ın teklifi geri çekmek için kullandığı münasebetin “geçersiz ve haksız” olduğunu söylemişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*