Erden Timur’dan hakem yansısı: Bu işe artık dur diyeceğiz

Galatasaray Sportif AŞ Lider Vekili Erden Timur, Gaziantep FK maçından sonra hakem idaresini eleştirirken, transferle ilgili kıymetli bir bilgi verdi.

Galatasaray Sportif AŞ Lider Vekili Erden Timur, büyük kısmını 10 kişi oynadıkları ve uzatma kısmında attıkları golle 2-1 kazandıkları Gaziantep FK maçındaki hakem idaresini eleştirdi.

Nef Stadı’nda oynanan karşılaşmanın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Timur, “Her geçen gün daha düzgün olacak. 10 kişi kaldıktan sonra muazzam bir gayret ortaya koyduk. Güçlü bir çabayı kazandık. Hakem yanılgılarını konuşmayalım, bağımsız bireylere inceletip, Türkiye Futbol Federasyonundaki (TFF) yetkililere aktaralım istedik. Her maçta hakemleri de yenmek zorunda kalmak artık sıradanlaştı. Bu maçta da hiç kimsenin ikinci sarı kart demeyeceği bir karar ve sayamayacağım bir sürü şey. Bundan birkaç gün evvel rakip ekiplerden birinin net olmasına karşın penaltı verilmeyen bir olay var. Her vakit hakikat davranmanın karşılığı bu olmamalı” diye konuştu.

“BU İŞE ARTIK DUR DİYECEĞİZ”

TFF ile tespit ettikleri hakem yanlışlarına ait görüşme yapacaklarını vurgulayan Erden Timur, şu sözleri kullandı:

“Bu işe artık dur diyeceğiz. Türk futboluna kötülük edenlerin sonuçlarına katlanması gerekiyor. Bu bahiste federasyon yetkilileriyle gerekli görüşmeleri yaptık. Her vakit Galatasaray üslubuna yakışan bir formda olacağız. Bu kasıtlar yalnızca bize değil yeni seçilen federasyonun idare biçimine da yapılıyor. Bundan sonra da bu türlü şeyler olduğu surece gereken şeyleri söyleyeceğiz. Hiç kimsenin bize ziyan vermesini kabul etmiyoruz. Gereken tüm mevzuları ilettik ve ileteceğiz. Galatasaray her maçta hakemleri yenmek zorunda değildir. Bu bir formda son bulacak. Son bulana kadar da çabamıza devam edeceğiz. Sabrımızın sonucunda farklı şeyler gördüğümüz için konuşacağız. Futbol ailesinin hepsinin paydaşlarına sahip çıkması gerekiyor.”

“TRANSFERLER BİRKAÇ GÜNE…”

Son olarak transfer çalışmalarıyla ilgili de konuşan Timur, “Birkaç gün içinde transferlerin hepsi gelmiş olacak. Herkesin beklentisini anlıyorum fakat rakiplerimizden yaklaşık 3 ay geç transfere başladık. Finansal olarak bir gerçeklik var. Geçen yıldan bu yana 52 milyon avronun üzerinde gelir azalması var. Çok düzgün futbolcuları almak zorundayız. Transferler çarşamba ve perşembe günü ülkemize gelmiş olacak” değerlendirmesinde bulundu.

(AA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*