Galatasaray, Mostafa Mohamed için muahedeye vardı

Galatasaray’da mutsuz olan ve ayrılmak isteyen Mostafa Mohammed için Nantes, zarurî satın alma opsiyon tercihini kabul edince Mısırlı golcüyü takımına kattı. Sarı-kırmızılı ekip toplamda 6 milyon Dolar ödediği Mostafa’yı 6 milyon Euro’ya gönderdi…

Galatasaray bu ay başında Zamalek’e satın alma opsiyonunu ödeyerek bonservisini aldığı forvet Mostafa Mohamed’i Fransa Ligue 1’e gönderiyor. Mesleğini Fransa’da sürdürmek isteyen Mısırlı golcü, Nantes’ın Galatasaray’a yaptığı kiralık ve mecburî satın alma opsiyonu içeren mutabakatın kabul edilmesiyle kadrodan ayrıldı.

Bu akşam oynanacak hazırlık maçının takımından da çıkarılan 24 yaşındaki forvet, Fransa’ya gidip sıhhat denetiminden geçecek.

Nantes, Mostafa Mohamed için 250 bin Euro kiralama fiyatı ödeyecek ve akabinde 5 milyon 750 bin Euro’luk opsiyonu Galatasaray’a gönderecek.

6 MİLYON DOLAR’A MAL OLMUŞTU

Galatasaray, 2020-2021 döneminin devre ortasında takımına kattığı Mostafa Mohamed için 1.5 dönemlik kiralama bedeli olarak 2 milyon Dolar ödeme yapmıştı.

Bu ay başında ise Mısır’ın Zamalek kulübüne 4 milyon Dolar’lık satın alma opsiyonu ödendi ve oyuncunun bonservisi alındı.

Galatasaray’da 57 resmi maça çıkan Mustafa Muhammed, 17 gol ve 5 asistlik performans sergiledi.

SEFEROVIC GELİYOR

Diagne’yi de gönderen Galatasaray’da şu anda golcü olarak Gomis kaldı. Sarı-kırmızılı grup, Benfica’dan Seferovic’i kiralık olarak takımına katacak. Golcü oyuncu bu akşam İstanbul’a gelecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*