Gaziantep’te fecî cinayet 4 yaşındaki çocuğun önünde işlendi

Eşinden ayrılan yabancı asıllı Hamide Pir Müslim, Ümit Dur (38) ile dini nikahla evlendi.

Aradan geçen 1,5 yılın akabinde bir erkek çocuğu olan anne Pir Müslim, uyuşturucu ve alkol bağımlısı olan eşinden şiddet görmeye başladı.

3 aylık uzaklaştırma kararı aldırdı

Gördüğü şiddetten ötürü ayrılmak isteyen Pir Müslim, annesinin Gaziantep’in Şahinbey ilçesine bağlı Saçaklı Mahallesi’ndeki meskenine geri döndü.

Evinin önüne gelerek kendisini tekraren tehdit eden Ümit Dur’u polise şikayet eden Hamide Pir Müslim, 4 ay evvel 3 aylık uzaklaştırma kararı aldırdı.

Evi basan koca pompalı tüfekle dehşet saçtı

3 ay sonra Ümit Dur, Hamide Pir Müslim’in kardeşi ve annesiyle birlikte kaldığı konutu silahla bastı.

22 Temmuz günü sabah saat 05.30 sıralarında 3 arkadaşıyla birlikte meskene giren cani koca Dur, pompalı tüfekle dehşet saçtı.

Eşi Hamide Pir Müslim, eşinin kardeşi Cemil Pir Müslim (23) ile anneleri Zehra Faraç’ın (65) üzerine uyudukları esnada kurşun yağdıran Dur, olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

Kardeş öldü, anne ile kızı ağır bakımda

Vücuduna isabet eden pompalı tüfek saçmalarından ötürü ağır yaralanan 2 kardeş ile anne, ambulansla Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Cemil Pir Müslim hekimlerin tüm müdahalelerine kurtarılamazken, ağır bakımda tedavi altına alınan ağır yaralı Hamide Pir Müslim ve anne Zehra Faraç 6 gündür ömür çabası veriyor.

Cinayetin tek şahidi 4 yaşındaki Merva

O esnada meskende olan Hamide Pir Müslim’in bir evvelki evliliğinden olan 4 yaşındaki kızı Merva Bozan ise dehşete düşüren anlara tanıklık etti.

Annesinin dini nikahlı eşi Dur’un yaşattığı dehşeti birebir yaşayan küçük Merva; dayısı, annesi ve anneannesinin üzerine kurşun yağdırılmasını endişe dolu gözlerle izledi.

Yoğun bakımda olan annesinin hayati tehlikeyi atlatmasını umutla bekleyen Merva, vahim cinayetin tek şahidi olarak yaşananları anlattı.

“O Ümit’ti”

Annesinin karnından vurulduğunu söyleyen Merva, “Ben uyuyordum. Annem de uyuyordu. Dayım da uyuyordu. Onu vurdu. Ben çok korktum. Yalnızca bir kişiydi. Ben onu tanıyordum. O Ümit’ti.” dedi.

“Hepsini uyudukları yerde vuruyor”

Katil zanlısı Ümit Dur’un Cuma günü saat 05.30 sıralarında 3 arkadaşıyla birlikte geldiğini söyleyen ağabey Yusuf Pir Müslim, birinci olarak konutun dışardaki elektrik şalterinin kapatıldığını aktardı.

Komşularının da elektriklerini kestiklerini belirten Pir Müslim, “Amaçları etrafın karanlık olmasını sağlamak. Duvarın üzerinden içeriyi girip kapıyı açıyorlar. Konuta girdikten sonra birinci olarak içeride uyuyan kardeşim Cemil’i silahla vuruyor. Sonra kız kardeşim ve anneme sıkıyor.

O sırada yeğenim Merva da odada. Kızı annesinin yanından alıp kanepenin üzerine atmış. Çocuk her şeyi gözüyle görüyor. Sonra çıkıp kaçıyorlar. Annemin durumu birinci ana nazaran biraz daha düzgün. Kız kardeşim de hala ağır bakımda. Hepsini pompalı tüfekle vurdu. Kız kardeşimin durumu ağır. Hepsini uyudukları yerde vuruyor.” sözlerini kullandı.

“Uzaklaştırma kararına karşın geliyordu”

Katil koca Dur’un kendilerini aylardır tehdit ettiğini paylaşan Pir Müslim, Dur’un kendilerine “Burada kalmayın” dediğini söyledi.

2-3 sefer emniyete durumu bildirerek şikayetçi olduklarını aktaran Pir Müslim, “Polis bize ‘Bu bir şey yapmaz’ dedi. Silahla geziyordu. Alkol alıp arkadaşlarıyla buraya geliyordu. Daima rahatsızlık veriyorlardı. Biz şikayet etmiştik. Polise başvurup kardeşim için uzaklaştırma kararı almıştık. Hatta polise gidip haftalık imza atıyordu. Uzaklaştırma kararına karşın geliyordu.” diye ekledi.

“Adaletin yerini bulmasını istiyoruz”

Ümit Dur’un kardeşiyle birinci evlendiği vakit bir şey olmadığını kelamlarına ekleyen Pir Müslim, “Çocuk olduktan sonra çok değişti. Çocuk olunca bu zahmetler başladı. Alkol ve uyuşturucu unsur kullanmaya başladı. Daima iş değiştiriyordu. Tertipli bir yerde çalışmıyordu. Ben annesi ve arkadaşlarıyla konuştum fakat bir şey değişmedi. Problemleri anlattım lakin düzelmedi.

Biz de kardeşimizi alıp konuta getirdik. Biz bu türlü bir şey yapacağını beklemiyorduk. Fakat gelip yaptı. Uyudukları yerde canlarına kıymaya kalktı. Bunu hangi sebeple ve hangi hakla yaptı? İnsanları gelip uyurken pompalı tüfekle vurmak nedir. Biz adaletin yerini bulmasını istiyoruz. Biz devlete güveniyoruz.” diye konuştu.

Tutuklandı

İHA’nın haberine nazaran olayın akabinde Cinayet Ofis Amirliği takımları tarafından gözaltına alınan katil zanlısı Ümit Dur, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*