Gülşen’in konserine orkestra ve vokal takımı çıktı: Gülşen konserimize güzel geldiniz

Son günlerde Türkiye’nin gündeminde müzikçi Gülşen yer alıyor…

Geçtiğimiz nisan ayında verdiği bir konser sırasında “İmam Hatip’te okumuş daha evvel kendisi, sapıklığı oradan geliyor” sözlerini kullanan müzikçi için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçerek “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” cürmünden soruşturma başlatmıştı.

Ev hapsinin devamına karar verildi

Bunun üzerine 25 Ağustos’ta polis tarafından gözaltına alınan Gülşen Çolakoğlu,  tabir vermesinin ardından tutuklandı. Sanatçının avukatı Emek Emre, 26 Ağustos’ta tutukluluğun kaldırılması talebiyle itiraz dilekçesi sundu.

Dilekçeyi değerlendiren İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesi de 29 Ağustos’ta Çolakoğlu’nun tahliyesine ve konutu terk etmemek kuralıyla isimli denetim altına alınmasına karar verdi.

Ev mahpusu kararının kaldırılmasına yönelik sunulan dilekçe sonucunda müzikçinin talebi reddedilerek mesken hapsinin devamına karar verildi.

3 yıla kadar mahpusu istendi

Son olarak Gülşen hakkında halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik ve aşağılama hatasından 702 kişinin müşteki olarak yer aldığı bir iddianame hazırlandı ve  iddianame, 1 yıldan 3 yıla kadar mahpus cezası istemiyle Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

Orkestra ve vokal takımı çıktı

Olay öncesinde konser takvimi hazır olan genç sanatkarın dün İzmir’de konseri vardı.

Gülşen’in konut mahpusunda bulunması nedeniyle sahneye müzikçinin yerine Sinem Akkaya ve Fatma Gaye Biçer’in yanı sıra orkestra ve vokal kümesi çıktı.

Konser, müzikçinin kliplerinden bir seçkinin gösterimi ile başladı ve Yurtta Aşk Cihanda Aşk müziği ile açılış yapıldı.

Sizlere Gülşen’in sevgisini getirdik”

“Bu akşamki Gülşen konserimize güzel geldiniz” diyen vokal takımı, “Sizlere Gülşen’in sevgisini getirdik, daima birlikte söyleyelim, biz de sevgimizi ona gönderelim” dedi.

Dinleyiciler ağır ilgi gösterdi

Gülşen müziklerinin seslendirildiği ve kliplerinin gösterildiği konser, dinleyicilerden büyük ilgi gördü.

DHA’nın transferine nazaran; alanda toplanan binlerce kişi daima bir ağızdan müziklere eşlik etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*