GÜZEL Parti’de ‘horoz-tavuk’ polemiği: Herkes işine baksın

ANKARA – YETERLİ Parti Ulusal Güvenlik Siyasetleri Lideri Mehmet Tolga Akalın ile nisan ayında Meral Akşener’in kararı ile Teşkilat Koordinatörlüğü vazifesine getirilen Süleyman Sırrı Özdolap ortasındaki gerginlik toplumsal medyaya taşındı.

Parti kurulduğundan bu yana teşkilat lideri olarak misyon alan Koray Aydın’ın, mart ayında yapılan divan değişikliği ile ‘siyasi işler başkanı’ olarak atanması sonrası GÜZEL Parti önderi Meral Akşener, Genel Yönetim Heyeti (GİK) üyesi Süleyman Sırrı Özdolap’ı Teşkilat Koordinatörlüğü vazifesine getirdi.

ELEŞTİRİLENLERE KARŞILIK: HERKES İŞİNE BAKSA GÜZEL OLUR!

Bu değişiklik sonrası parti içerisindeki bir kümenin Özdolap’tan rahatsız olduğu argüman edildi.
Bazı vilayet ve ilçe teşkilatlarında yeni görevlendirmeler yapan Özdolap ise kendisine yöneltilen tenkitlere toplumsal medya hesabı üzerinden, “Horoza sormuşlar: “Tavuk mu yumurtadan çıkar, yumurta mı tavuktan?” “Ben işimi yaparım, polemiğe girmem.” Bence de herkes işine baksa ÂLÂ olur!” kelamlarıyla yanıt verdi.

Süleyman Sırrı Özdolap

‘SENİN HOROZ, TEŞKİLATLARIMIZIN TAVUK OLDUĞU BİR DÜNYADA YAŞIYORUZ’

Özdolap, paylaşımını bir mühlet sonra silmesine karşın Ulusal Güvenlik Siyasetleri Lideri Mehmet Tolga Akalan, ekran manzarası aldığı paylaşıma şu sözlerle karşılık verdi:

“Kurarken harcanan emekte, dökülen alın terinde yoktunuz. Onun için hem yıkıp hem de yıkarken bu kadar nobranlaşabiliyorsunuz. Senin horoz, teşkilatlarımızın tavuk olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Ne yapalım? Baht utansın.”

Tolga Akalan

Ne oldu?

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, mart ayında partisinin başkanlık divanını değiştirdi. Parti kurulduğundan bu yana teşkilat lideri olarak vazife alan Koray Aydın’ın, yeni divanda “siyasi işler başkanı” olarak misyon alması dikkat çekerken, Teşkilat Başkanlığı da direkt Akşener’e bağlandı. Akşener ise nisan ayında yeni ünite kurarak Teşkilat Koordinatörlüğü misyonuna Genel Yönetim Heyeti (GİK) üyesi Süleyman Sırrı Özdolap’ı getirdi. Bu atamadan parti içinde rahatsızlık yarattığı tez edilmişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*