Hikmet Çetin açıkladı… Hürriyet’i değil Odatv’yi doğruladı

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Sayın İnce’ye bir teklif yapıldı” çıkışının ardından yaşanan tartışmalar sürüyor.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ise “Kılıçdaroğlu tarafından bize bir teklif iletilmedi” ifadelerini kullanmıştı.

Öyle ki daha önce de Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, CHP’nin eski Genel Başkanları Hikmet Çetin ile görüşüp, İnce’ye bir teklif yapılmadığını yazmıştı.

Odatv’de ise Hikmet Çetin ile Altan Öymen’in İnce’ye giderek, ittifaka katılıp katılmayacağı konusunda görüştüklerini yazmıştı.

HİKMET ÇETİN: TEKLİF YAPTIK

TV sunucusu Fatma Karaağaç ise yaptığı paylaşımda Çetin’in Odatv’yi doğruladığını belirterek, “CHP E. Genel Bşk. Sayın Hikmet Çetin ile konuştum. Muharrem İnce ile 2 defa görüştüğünü, bu seçimin 2. tura kalmaması gerektiğini ifade ettiğinde İnce’nin ‘benim meselem değil’ minvalinde bir değerlendirme yaptığını söyledi. Çetin gerekli tüm çabayı gösterdiğini dile getirdi” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı canlı yayın programında, İnce ile yapılan görüşmeye ilişkin, “Buluşmada değil fakat öncesi ve sonrasında Muharrem İnce’ye teklif yapıldı. Karşı tarafı suçlamak istemem ama üzerimize düşeni yaptığımızı düşünüyorum” demişti.

İnce’den, Kılıçdaroğlu’nun yapılan görüşmede teklif yapıldığı ifadelerinin ardından yanıt gelmişti. Görüşmede deprem bölgesi, sandık güvenliği ve trollleri konuştuklarını ifade eden İnce, “Kendisi tarafından bana ittifak ile ilgili hiçbir teklif yapılmamıştır. Kendisiyle tüm iletişim kanallarımız açık olmasına rağmen bu konuda hiçbir görüşmemiz olmamıştır” ifadelerini kullanmıştı.

Eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar, CHP’nin bilgisi dahilinde İnce ile görüştüğünü, beş milletvekili teklifi götürdüğünü, ancak bu teklifin kabul edilmediğini duyurmuştu.

Yine, CHP Grup Başkanvekilli Engin Altay, “Memleket Partisi genel merkezine yapılan ziyaretin ardından aynı gün ve ertesi gün (29-30 Mart), Sayın İnce ile iki kez görüşme gerçekleştirilmiştir. Maalesef önerilerimize uygun bir yanıt alınamamıştır” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir