İlk bilenler Odatv okurları oldu: Son üç güne damga vuran özel haberler

Türkiye, 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı seçimlerine doğru hızla ilerlerken kamuoyu, siyasette her gün her saat çok sıcak gelişmelere tanık oluyor.

Odatv, tüm partilerin ve ittifaklardaki kulislerin nabzını tutmaya devam ediyor.

Odatv yazarı Hürrem Elmasçı, AKP ve MHP arasında yaşanan ve basında “liste polemiği” olarak yer alan olayın perde arkasını yazdı: Amaç, HÜDA-PAR yüzünden gidecek oyların MHP’de toplanmasını sağlamak…

Öte yandan Hürrem Elmasçı “Külliye’deki Köstebek, CHP’deki Köstebek” başlıklı yazısında ise Binali Yıldırım’ın adaylığını ve CHP içindeki klikleri kaleme aldı.

Son dönemde adından sıkça bahsedilen Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Odatv’ye konuştu. Muharrem İnce şu ifadeleri kullandı: “Bunlar bırakın daveti kapının önünden geçmemi bile istemiyorlar”

Bu haftanın gündeminde, partilerin milletvekili aday listeleri vardı. Millet İttifakı ortağı Demokrat Parti’nin CHP’den 6 milletvekili alacağı öğrenildi. CHP listelerinden seçime girecek Demokrat Parti adayları arasında dört kez FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’i ziyaret eden Faik Tunay, “Playboy” Cenk Küpeli ve tartışmalı başka isimler de yer aldı.

Öte yandan AKP içerisinde bir “adaylık krizi” yaşandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkan Erdoğan’ın “Samsun’dan aday ol” teklifini reddetti. Türkiye’nin Odatv’den öğrendiği bu gelişmeden sonra kriz çözüldü: Süleyman Soylu’nun istediği oldu: İstanbul’dan milletvekili adayı listesine girdi.

Odatv, “AKP’de iç hesaplaşma” başlıklı özel haberinde, AKP’nin önemli kalelerinden Kadın Kolları içerisinde yaşanan iç hesaplaşmanın detaylarına yer verildi.

Odatv haber editörü Fahrettin Öztürk, Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki gerilimde, “Binali baskısı Erdoğan’ı bunalttı” dedi, devreye giren iş insanlarının Erdoğan’ı “rahatsız ettiğini” belirtti.

Deprem bölgesinde yapılacak yeni konutlar için bir yılda 319 bin dairenin tamamlanacağı açıklanmıştı. Odatv, 15 milyon metreküp beton gerektiren bu konut projesinin 8 yıl süreceğini, iş gücü eksiği yaşandığını söyledi. Odatv’nin yazdığı gerçeği AKP kabul etti.

İŞTE ODATV’NİN SON İKİ GÜN İÇERİSİNDE ÇOK KONUŞULAN ÖZEL HABERLERİ

Okumak için resme tıklayın
Okumak için resme tıklayın
Okumak için resme tıklayın
Okumak için resme tıklayın
Okumak için resme tıklayın
Okumak için resme tıklayın
Okumak için resme tıklayın
Okumak için resme tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir