İspanya yangınlarla boğuşuyor! Alevlerin ortasından koşarak kurtuldu

İspanya’da sıcak hava dalgası tesirli olmaya devam ederken orman yangınları bir çok bölgede şimdi denetim altına alınamadı.

Ülkenin kuzeybatısındaki Zamora eyaletine bağlı Tabara’da yaşadığı kasabaya alevlerin sıçramasını önlemek için hendek kazan Angel Martin Arjona, yangının ortasında kaldı.

İş makinesiyle alevlerden kaçmaya çalışan Arjona, bir müddet sonra araçtan indi ve koşarak alevlerin içinden çıkmayı başardı.

Vücudunda önemli yanıklar oluşan Arjona, hastaneye kaldırılırken sıhhat durumuyla ilgili açıklama yapılmadı.

YOLCU TRENİ ALEVLERİN ORTASINDA KALDI

Şiddetli yangınların devam ettiği Zamora’da bir yolcu treninin alevlerin ortasında kalması sonucu yolcular kaygı dolu anlar yaşadı. Trenin her iki tarafında görülen alevler büyük paniğe yol açtı. Yolculardan Francisco Seoane İspanya basınına yaptığı açıklamada, yangının çok süratli yayıldığını ve bir anda etraftaki çalıların alev aldığını söyledi. Seoane, “Yangının sıçraması an sorunuydu. Birden hava karardı. Vagonun içindeki dumanın kokusunu bile alabiliyorduk” dedi.

İspanya demiryolu şirketi Adif, olayın yaşandığı sırada yolcuların tehlike altında olmadığını açıkladı.

Zamora’da alevler bir akaryakıt istasyonuna da yaklaştı. İstasyonun etrafını duman kaplarken itfaiye takımları yangını söndürmek için çalışma başlattı.

Zamora’da orman yangınları nedeniyle 2 gün içinde 69 yaşında bir çoban ve 62 yaşında bir itfaiyeci alevler ortasında kalarak hayatını kaybetti. İspanya genelinde itfaiye takımları, en az 30 farklı noktada çıkan yangınlarla çabaya devam ediyor. Yangınlar sırasında şu ana kadar 2 bin hektarlık alanın küle döndüğü öğrenildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*