Kısma giden atları, zabıta kurtardı

Düzce’nin Darıcı Mahallesinde at kısmı yapılacağına dair ihbar gelmesi üzerine Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ile birlikte Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü takımları ortaklaşa operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda 10 adet yılkı atı kesilmeden kurtarılarak Düzce Belediyesi yedieminine teslim edildi.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı, at kesiti yapılacağını yönelik ihbar üzerine harekete geçerek ortaklaşa operasyon düzenledi. Atlarla ilgili ihbarın gelmesinin akabinde gece yarısı harekete geçen takımlar, Darıcı Mahallesindeki noktaya baskın yaparak atları kurtardı. Kurtarılan atlar, Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün yediemin olarak belirlediği eski barınağa getirildi. Burada belediye gruplarınca beslenen yılkı atlarının sahiplendirilmesi için çalışma başlatıldı.

“10 yılkı atı kurtarıldı”

Operasyon ile ilgili Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ile birlikte uyum kurduk. Ortaklaşa bir operasyonla vazifesi icra gerçekleştirerek 10 adet yılkı atının kesileceğini tespit ettik. Atları kesilmekten kurtardık, şuanda inançlı alandalar. Vilayet Tarım Müdürlüğü ve Belediyemiz ile birlikte atları sahiplendirmeyi düşünüyoruz. Gittiğimiz yerde kesim için sistem de vardı. Bölümden kurtarılan atları, Veteriner İşleri Müdürlüğümüzün yediemin olarak tespit ettiği eski barınağa getirdik. Sahiplendirilmesi için elimizden geleni yapacağız” tabirlerinde bulundu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*