Kulis: Muharrem İnce CHP listelerinden milletvekili olabilir

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin CHP listelerinden seçime girebileceği iddia edildi. Teklifin Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na iletildiği ve Kılıçdaroğlu’nun öneriye sıcak baktığı belirtildi.

TV100 yazarı Erdoğan Aktaş bugünkü yazısında, Memleket Partisi lideri Muharrem İnce’yle ilgili önemli bir iddiayı köşesine taşıdı. Buna göre; İnce, CHP listelerinden milletvekili adayı gösterilebilir.

İnce’nin CHP sıralarından aday gösterilmesiyle ilgili teklif ise dün grup toplantısından önce Kılıçdaroğlu’na iletildi.

CHP’nin eski Genel Başkanları Altan Öymen ve Hikmet Çetin ile eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın dün Meclis’te Kılıçdaroğlu’na bir tebrik ziyareti gerçekleştirdi.

Bu görüşme esnasında Altan Öymen ve Hikmet Çetin, CHP liderine önerilerini açtı. İki tecrübeli siyasetçi, “Bu kadar parti ile ittifak yapıyorsunuz. Onlara milletvekili kontenjanı veriyorsunuz. Muharrem İnce de CHP’nin öz evladı. Onu da bir şekilde CHP listelerine dâhil ederseniz çok iyi olur” dedi.

Aktaş’ın verdiği kulis bilgisine göre; Kemal Kılıçdaroğlu bu öneriyi olumlu karşıladı. Bugünlerde CHP temsilcilerinin Memleket Partisi ile temasa geçmesi bekleniyor.

Muharrem İnce’nin iddiaya ilişkin “Dereyi görmeden paçaları sıvamam” şeklinde yanıt verdiği öğrenildi. Ancak taraflar anlaşırsa İnce cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP’yi ve Kılıçdaroğlu’nu desteklediğini açıklayacak. (KAYNAK)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir