KYK burs başvurusu ne vakit yapılacak? (2022-2023 GSB KYK burs ve kredi müracaat ekranı)

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından merakla beklenen KYK burs müracaatları için tarihler gündeme geldi.

26 Ağustos’ta tamamlanan üniversite kayıt süreçlerinin akabinde binlerce öğrenci, eğitim öğretim hayatlarına maddi takviye sağlaması için KYK burs ve kredi müracaatları için gün sayıyor. Peki, KYK burs başvurusu ne vakit yapılacak?

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURUSU NE VAKİT?

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından başlayacak KYK burs başvurusu için heyecan dorukta. KYK burs ve kredi müracaat tarihleri şimdi muhakkak olmazken geçen yıl müracaatlar 5 Kasım’da başlayıp 8 Kasım’da sona ermişti.

Başvuruların tekrar Kasım ayının birinci haftalarında başlaması bekleniyor.

KYK BURS ÖDEMELERİ NE VAKİT YAPILIYOR?

İlk kez burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı prestijiyle (ekim) olağan tahsil müddetince ödeme yapılmaktadır.

Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son sayısına nazaran her ayın 6 ve 10’uncu günleri ortasında ödeme yapılmaktadır.

KYK BURS BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

KYK BURSLARINDAN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Ön lisans öğrencileri,

Lisans öğrencileri,

İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş imtihanı ile orta vermeden kayıt yapan öğrenciler, (intibak yahut hazırlık sınıfında burs verilmez.

KYK burs başvurusu ne vakit başlayacak? 2022-2023 GSB ile KYK burs/kredi müracaatları başladı mı, müracaat tarihi belirli mi ve kuralları açıklandı mı?
Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencileri,(hazırlık sınıfında burs verilmez)

ÖSYM imtihan sonucunda ham puan bazında belirlenen puan tipinde birinci 100’e giren öğrenciler,

Kurum Kuruluş Kanunu gereği, İdare Şurası tarafından belirlenen, kıstaslara nazaran Amatör ulusal atlet olan öğrenciler, burstan yararlanabilmektedir.

Bir öğrenci tıpkı anda, hem burs hem de tahsil kredisi alamaz.

KYK YURT SONUÇLARI AÇIKLANDI

Üniversite kayıt süreçlerinin tamamlanmasıyla birlikte KYK yurt müracaat sonuçları merakla bekleniyor. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından dün yapılan açıklama sonrasında KYK yurt sonuçları açıklandı.

KYK YURT SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*