Lonca takviyesiyle iş kurdular

Yenilikçi iş fikirlerine takviye veren ve Kuveyt Türk tarafından 2017’de kurulan Lonca Girişimcilik Merkezi, bu yıl yedinci devir mezunlarını verdi.

FİKRİ OLANA HER TÜRLÜ İMKÂN SUNULUYOR

Startupların projelerine odaklanmasını önemseyen Lonca Girişimcilik Merkezi, program müddetince her bir startup’a 50 bin liraya kadar nakit hibe takviyesi ve aygıt geliştiren startuplara ekstra 15 bin lira Ar-Ge dayanağı sağlıyor. Dijital ortamda yürütülen ve kamp halinde organize edilen eğitimlerin de eklendiği yedinci devir hızlandırma programı kapsamında girişimcilere, ulusal ve memleketler arası yarışlara iştirak imkânı, 10 bin dolarlık sanal sunucu imkânı, alanında uzman şahıslardan mentorluk ve danışmanlık dayanağı ile pazarlama ve tanıtım dayanağı verildi.

FİNANSMANDA ÖNCELİK

Ayrıca Lonca’dan mezun olan teşebbüsçüler, KT Portföy tarafından startup’lara yatırım emeliyle kurulan ve Kuveyt Türk tarafından geçtiğimiz günlerde 75 milyon lira yatırım yapılan Lonca Teşebbüs Sermayesi Yatırım Fonu’na müracaat konusunda önceliğe sahip olacak.

HER TEŞEBBÜS GELECEĞE DEĞERLİ YATIRIMDIR

Kuveyt Türk Strateji ve İnovasyon Küme Müdürü Selman Ortaköy, “Lonca Girişimcilik Merkezimiz aracılığıyla, teknoloji odaklı ve ölçeklenebilir iş fikirlerine sahip girişimcilerin, proje fikirlerini sürdürülebilir bir modelle ticari faaliyete dönüştürmelerine dayanak oluyoruz” dedi.

Her alandan teşebbüs var

Kuluçka programını muvaffakiyetle tamamlayan startup ve faaliyetlerinden kimileri şu formda:

Anneler Satıyor: Annelerin günlük hayattaki tüm gereksinimlerini karşılayan, yapay zekâ ile güçlendirilmiş bir toplumsal pazaryeri platformu.

– Biriktir: Geri dönüşüm yaptıkça ödül kazandırırken firma-yerel yönetim-vatandaş iş birliği sağlayarak maliyetleri ve karbon ayak izini azaltan bir proje.

– BRB: Oyuncuların kullanmadıkları vakitlerde güçlü bilgisayarlarını kiralayarak gelir elde edebildiği paylaşım platformu.

– Coridor: Oyunlaştırmayla proje sahibi markaların gençlerle bağ kurarak müşteri sadakati kazanmasını ve proje ölçümlemesi yapabilmesini sağlayan taşınabilir uygulama.

– Cyou Live: Tüm dünyadan yetişkinlere tanınan iş gücü yetenekleri ve meslek edindirme odaklı uzaktan öğrenme uygulamasıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*