Manisaspor altyapısıyla göz dolduruyor

Bu dönem Muhteşem Amatör Lig’de gayret edecek olan Manisaspor’un altyapısı elde ettiği şampiyonluklarla adeta göz dolduruyor.

Manisa’nın en kıymetli marka bedellerinden biri olan Manisaspor altyapıya verdiği kıymetle gelecek için ümit vermeye devam ediyor.

Geçtiğimiz dönem Manisa’da açılan 4 lokal ligden 3’ünü şampiyon birini de 2. olarak tamamlayan Manisaspor altyapısı U18, U16 ve U14 kadroları lokal lig şampiyonu olarak Türkiye Şampiyonasına gitmeye hak kazanırken Manisaspor U12 grubu da 2. olarak büyük bir muvaffakiyete imza attı. Manisaspor U-13 kadrosu ise uzun soluklu özel bir turnuva olan Ege Cup’ta 2. olarak altyapının başarılarına bir yenisini daha ekledi. Manisaspor U-14 grubu oyuncusu İbrahim Çetin’in de ulusal kadro takımına çağrılması da grup ismine ümit veren gelişmelerden biri oldu.

Manisaspor’da Teknik sorumlu Alper Dirik, Öz Kaynak Yöneticisi Ali Berber, U-12 hocası Sultan Karakulak (2010-2011), U-14 hocası Yağız Yıldırım (2008), U-16 hocası Ali Berber (2006-2007) ve U-18 hocası Abdül Müttalip Yıldırım (2004-2006) liderliğinde geleceğe hazırlanan Manisaspor’un gençleri katıldıkları 4 kategoride 3 şampiyonluk, bir ikincilik alması bir yandan da Manisaspor A Kadrosunun yine eski günlerine dönmesi için kıymetli bir gelişme olarak görülüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*