Meteoroloji’den bir ikaz daha: Sağanak vuracak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan ihtara nazaran Trabzon, Rize ve Artvin etrafları ile Van’ın doğu ilçelerinde sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna dair yeni varsayımlarını yayınladı. Yurdun kuzey ve doğu kısımlarının kesimli ve yer yer çok bulutlu, Trabzon, Rize ve Artvin etrafları ile Van’ın doğu ilçelerinin mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, başka yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği varsayım ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan varsayımlara nazaran, hava sıcaklığı iç ve doğu kısımlarda mevsim normalleri civarında, öteki yerlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Rüzgar, çoklukla kuzeyli, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı taraflardan hafif, orta sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Akdeniz’in iç kesitleri, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz’in iç bölümleri ile Doğu Anadolu’nun güney ve batısında kuzeyli istikametlerden kuvvetli (40-70 km/sa) esecek. Kimi vilayetlerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu 27
İstanbul: Az bulutlu ve açık 31
İzmir: Az bulutlu ve açık 38
Adana: Az bulutlu ve açık 34
Antalya: Az bulutlu ve açık 39
Samsun: Az bulutlu 25
Trabzon: Kesimli ve çok bulutlu, aralıklı ve mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25
Erzurum: Modüllü ve az bulutlu 24
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 37

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*