Oğuldan babasına eğitim davası! 115 bin Dolar

Annesinin maddi gücünün yetersiz olduğunu söyleyen genç adam, Etiler’de ikamet eden ve ünlü bir finans şirketinde genel müdür yardımcısı olan babasının lüks içinde yaşadığını, İngiltere’deki lisans programı süresinde de kendisine destek olmadığını belirterek, babasına iştirak nafakası davası açtı. Doğukan Akkoyun babasından ABD’de 2 yıl boyunca sürecek eğitiminde okul konaklama ve barınma masrafı için aylık 28 bin lira

Sabah’tan Dilek Yaman Demir’in haberine göre 24 yaşındaki Doğukan Akkoyun, Tümay ve Altay Akkoyun çiftin tek çocuklarıydı. Çift, 2018 yılında anlaşmalı olarak boşandı.

Annesiyle birlikte yaşamaya başlayan Doğukan, İstanbul’daki bir Fransız lisesinden mezun olan genç çocuk, İngiltere’de Bedfordshire Üniversite’sinin Sporcu Diyetisyenliği Bölümüne girmeye hak kazandı.

4 yıllık bölümü 3 senede bitirerek 2019 yılında lisans bölümünden mezun oldu. Genç adam, İstanbul’a annesinin yanına geri döndü.

İngiltere’de mezun olduğu bölümün Türkiye’deki denkliği için yüksek lisans yapması gerektiğini öğrenen Doğukan Akkoyun, geçtiğimiz yıl 2022 dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında 251. sırada bulunan ABD’deki George Mason Üniversitesi’nden yüksek lisans hakkı kazandı.

HAKARETLER ETTİ ŞİRKETTEN KOVDU

Annesinin maddi gücünün yetersiz olduğunu bilen Doğukan, Etiler’de bulunan ünlü bir finans firmasında genel müdür yardımcısı olarak çalışan babasından yardım istemek için şirkete gitti.

İddiaya göre güvenlik, baba Altay’a haber verdiğinde ise, baba oğlunun ofise çıkmasına engel oldu. Oğluna hakaretler ederek şirketten kovdu. Babasının kendisine olan ilgisiz tutumu sonrası eğitim masraflarını ödemeyeceğini duyan Doğukan, Aile Mahkemesine başvurdu.

ETİLER’DE OTURUYOR LÜKS İÇİNDE YAŞIYOR

Kabul edildiği ABD’deki üniversitenin okul masrafı, konaklama ve yemek gibi masrafları için babasından aylık 28 bin lira maddi yardım talep eden genç adam, ünlü bir şirkette lüks içinde yaşayan ve Etiler’de ikamet eden babasının bu masrafı karşılayabilecek olmasına rağmen yıllardır kendisine maddi veya manevi bir yardımda bulunmadığını ileri sürdü.

115 BİN DOLAR TUTUYOR

Babasından iştirak nafakası talep ederek yüksek lisans ücretinin iki yıl boyunca tutacağı yaklaşık 115 bin doların (2 milyon lira) bir kısmının babası tarafından ödenmesini talep etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*