Putin hakkında dikkat çeken tez: 69 yaşında yeniden baba oluyor

Ukrayna’yı işgal eden ve aylardır savaş içinde olan Rusya’da gündem, Devlet Lideri Putin ve bir müddettir birlikte olduğu tez edilen eski jimnastikçi Alina Kabaeva.

Putin’in yıllardır gizlediği sav edilen münasebette çiftin daha evvel de çocuk sahibi olduğu öne sürülmüş lakin ne Kremlin ne de Kabaeva bu argümanlara karşılık vermemişti.

69 yaşındaki Putin ile 39 yaşındaki Kabaeva’nın gizlice aşk yaşadıkları sav edilirken, Kremlin’den kaynaklar çiftin bir kız çocuk beklediğini öne sürdü.

Kremlin’den yetkililerin yönettiği General SVR isimli Telegram hesabından paylaşılan teze nazaran Kabaeva bir kız çocuğuna gebe. Ancak batı medyası iki yetişkin kız çocuğu olan Putin’in bu durumdan çok rahatsız olduğunu öne sürdü.

Haber Global’de yer alan habere nazaran, ismini açıklamayan kaynaklar Putin’in daha fazla çocuk istemediğini ve bu sebeple Kabaeva’ya reaksiyon gösterdiğini ve bu durumun da karnı burnunda olan Kabaeva’yı üzdüğünü öne sürdü.

Geçen haftalarda Batı ülkelerinin yaptırımlarından kaçmak için Türkiye’den gayrimenkul satın aldığı öne sürülen Kabaeva’nın Putin’den iki oğlu ve iki kızı olduğu öne sürülmüştü.

BOŞANMANIN SEBEBİ OLARAK GÖSTERİLMİŞTİ

Putin’in kendinden 31 yaş küçük sevgilisi Kabaeva’nın buyruğunda bir Maybach limuzin filosu olduğu ve Moskova’daki seyahatlerinde üst seviye güvenlikler tarafından korunduğu biliniyor.

Kabaeva, 2 Olimpiyat madalyası, 14 Dünya Şampiyonası madalyası ve 25 Avrupa Şampiyonası madalyası ile ritmik jimnastik tarihinin en madalyalı jimnastikçilerinden biri olarak tanınıyor. Sporu bıraktıktan sonra siyasete atılan Kabayeva, Putin’in partisinden milletvekili seçilmişti.

Birçok Rus, Putin’in iki yetişkin kızının annesi olan 62 yaşındaki eski First Lady Lyudmila ile evliliğinin dağılmasının nedeni olarak Kabaeva’yı görmüştü.

Putin’in yeterli münasebetler sürdürdüğü komşu ülke Belarus’un başkanı Alexander Lukashenko, Putin’in boşanma kararının Kabaeva’nın ‘cumhurbaşkanına baskı yapması’ nedeniyle çıktığını ima etmişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*