Şanlıurfa’da hasta yakınlarından doktora atak

Şanlıurfa’da misyonlu bir hekim hasta yakınları tarafından tekme tokat dövüldü.

Olay, dün akşam saatlerinde Viranşehir’de bulunan özel bir tıp merkezinde meydana geldi.

İddiaya nazaran, özel tıp merkezinde muayene olmak için sıra bekleyen bir hastanın yakınları ile tabip Şeyhmus Baraj ortasında sıra bekleme nedeniyle tartışma çıktı.

Tartışma sonrası 7-8 kişilik hasta yakını doktora tekme tokatla saldırdı. Koridor boyunca hasta yakınları tarafından dövülen hekim, zahmetle kendini bir muayene odasına kilitleyip saldırganların elinden kurtuldu.

Saldırıda başına ve bedeninin farklı bölgelerine darbe alan Şeyhmus Baraj, rapor alarak şikayetçi oldu.

4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Hastanede tedavi alıtına alınan Şeyhmus Baraj’ın, vazifesinden istifa ettiği öğrenilirken, polis olaya karışan 4 kişiyi gözaltına aldı.

TABİP ODASINDAN KINAMA

Şanlıurfa Tabip Odası, kelam konusu olayla ilgili açıklamasında hekim Şeyhmus Baraj’ın sıra beklenmesi nedeniyle sonlanan bir kişinin hususla alakası olmamasına karşın saldırısına uğramış, sonrasında da saldırganın yakınları tarafından linç edildiği belirterek şunlar denildi:

“Sağlıkta şiddet olayları,tırmanarak devam ediyor.Savcılılara ve yargıçlara davetimizdir; toplumun huzuru ve sıhhati için bu şiddet olaylarına karşı cezasızlığı tercih olarak görmeyiniz. Sıhhatte şiddet sizin ve halkın sıhhat hakkına taarruzdur. Gereğinin yapılmasını talep ediyoruz.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*