Sözcü yazarından AK Parti milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’na: Sizin ve ailenizin çulsuz kişileri zenginleştirme kaldıraçları mı var?

Sözcü yazarı Necati Doğru, eski Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü ve 2015 seçimlerinde AKP’den aday adayı olan Prof. Ünsal Ban ile kendisinden maddi ve manevi tazminat olarak 70 milyon lira tazminat talep eden boşanma aşamasındaki eşi AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun olaylı boşanmasını köşesine taşıdı.

Doğru, AKP’li Taşkesenlioğlu’nun kocası için ‘zenginleşirken benim ve ailemin gücünden faydalandı, ben ona iş kursun diye 2.5 milyon dolar verdim’ dediğini hatırlattı.

Erzurumlulara seslenen Doğru, “Sorun: sayın milletvekilimiz, ‘dilekçeye kocam benim ve ailemin gücünden faydalanarak zengin oldu’ diye yazmışsınız. Sizin ve ailenizin çulsuz kişileri zenginleştirme kaldıraçları mı var?

Bu kaldıraç gücünü siyasetten ve iktidardaki partiden mi alıyor?

Boşanmak istediğiniz adam hangi zenginleşme kaldıraçlarını sizin sayenizde kazandı? İktidarda olan partinizin görünür görünmez kayırma, kollama, kişi zengin etme pistonları nedir?'” ifadesini kullandı.

Doğru, şunları kaydetti:

“Damat profesörün; ‘başıma bir şey gelirse sorumludur…’ dediği gelinin ağabeyi Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) nın başkanlığını yapmış.

Damat da evlenince profesörlüğü bırakıp danışmanlık şirketi kurmuş. Acaba danışmanlık şirketi, sermaye artırmak isteyen ve bunun için de ‘SPK’dan izin almak, denetime takılmadan geçmek’ zorunda olan özel sektörün zengin şirketlerine mi danışmanlık hizmeti verdi?

Kayınbiraderin SPK Başkanı olduğu yıllarda kaç özel sektör şirketi SPK’dan sermaye artırma izni istedi ve bunlardan kaçı damattan danışmanlık aldı?

Acaba bu videolar, Whatsapp yazışmaları tahsilatta paylaşma kavgası çıktı da onu mu anlatıyor?”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*