Thodex’in kurucusu Özer’in tutuklu yargılanmasına karar verildi

Kripto para borsası Thodex üzerinden Türkiye’de binlerce kişiyi dolandırdığı gerekçesiyle kırmızı bültenle aranan Faruk Fatih Özer, geçtiğimiz günlerde Arnavutluk’ta yakalanmıştı. Elbasan Savcılığı tarafından yürütülen “Brain” isimli operasyon çerçevesinde ülkenin güneyinde bulunan Vlora kentine bağlı olan Himara ilçesinde yardım ve yataklık eden 2 kişi ile birlikte gözaltına alınan Özer, Elbasan hapishanesine getirilmişti.

Özer, bugün Arnavutluk’un Elbasan vilayetinde bulunan bölge mahkemesinde hakim karşısında çıktı. Özer, Polis eşliğinde mahkeme salonuna getirilirken mahkeme, Elbasan Savcılığı’nın soruşturmanın tutuklu olarak yürütülmesi talebi kabul etti. Mahkeme, hata örgütü kurmak ve nitelikli dolandırıcılık kabahatlerinden aranan Özer’in tutuklu yargılanmasına karar verdi.

Türkiye’den gelen heyet Arnavutluk Polis Genel Müdürü ile bir ortaya geldi

Öte yandan dün öğle saatlerinde Türkiye İçişleri Bakanlığından mevzu ile ilgili Arnavutluk’a gelen heyet yeni atanan Arnavutluk Polis Genel Müdürü ile bir ortaya geldi. Polisten edinilen bilgiye nazaran, görüşmede Fatih Özer’in durumu ele alındı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*