Trump: FBI 3 pasaportumu çaldı

ABD’nin eski Lideri Donald Trump, Federal Soruşturma Ofisi (FBI) tarafından Florida’da yer alan Mar-A-Lago tatil köyündeki malikanesinde yapılan aramada 3 pasaportunun çalındığını argüman etti.

ABD’nin eski Lideri Donald Trump’ın Florida eyaletinde Palm Beach’de bulunan Mar-A-Lago tatil köyündeki malikanesine 9 Ağustos’ta Federal Soruşturma Ofisi (FBI) tarafından baskın yapılmıştı.

“3 PASAPORTUMU ÇALDILAR”

Trump, toplumsal medya platformu Truth Social üzerinden yaptığı açıklamada, FBI’ın baskın sırasında pasaportlarını aldığını tez ederek, “Mar-a-Lago’daki FBI baskını sırasında başka her şeyle birlikte 3 pasaportumu (birinin mühleti dolmuş) çaldılar. Bu, siyasi bir rakibe ülkemizde daha evvel görülmemiş seviyede bir hücumdur. Üçüncü dünya ülkesi!” dedi.

TRUMP’IN MESKENİNDE ÇOK SAYIDA “GİZLİ BELGE” BULUNMUŞTU

Trump’ın Florida’daki malikanesinde yapılan aramada kimileri çok kapalı olarak etiketlenen 20 kutudan fazla eşya bulunmuştu. FBI casusları, kimileri çok kapalı olarak işaretlenen toplamda 11 set bâtın doküman ele geçirmenin yanı sıra kimi öğelerin savunma bilgileriyle ilgili olduğunu ortaya koymuştu.

Kaynaklara nazaran, 11 başka kapalı evrak setinden 4’ünün çok bâtın olarak, 3’ünün bâtın olarak işaretlendiği belirtilmişti.

Trump, Casusluk Yasası’nı ihlal etmiş olabileceği, adaletin engellenmesi ve federal hükümet kayıtlarının yok edilmesiyle ilgili ek tüzükler için cezai soruşturma altına alınmıştı. Trump’ın mülkünden elde edilen dokümanlar ortasında bir dizi fotoğraf, el yazısıyla yazılmış not ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmnuel Macron ile ilgili malzemelerin de yer aldığı belirtilmişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*