Ümit Özdağ ankete reaksiyon gösterdi, CHP’li Engin Özkoç’tan cevap geldi

CHP Küme Başkanvekili Engin Özkoç, Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ’ın “Erken seçim durumunda hangi partiye oy verirsiniz?” sorusuna verilen yanıtların siyasi partilere nazaran sıralandığı bir toplumsal medya paylaşımına karşı yaptığı “CHP Genel Merkezi’nin 5. katında araştırma yapınca sonucun bu türlü çıkması olağan. Fakat Zafer Partisi CHP’nin 5. katında bile DEVA’dan fazla oy alır” yoruma cevap verdi.

Özkoç, “Hocam, yalnız CHP Genel Merkez 5. katta yalnızca havalandırma ve atık su kıymetlendirme sistemleri var” dedi.

ÖZDAĞ: ZAFER PARTİSİ CHP’NİN 5. KATINDA BİLE DEVA’DAN FAZLA OY ALIR

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, “BPT Araştırma” isimli Twitter hesabından yapılan, “Erken seçim durumunda hangi partiye oy verirsiniz?” sorusuna verilen karşılıkların siyasi partilere nazaran sıralandığı bir toplumsal medya paylaşımını alıntılayıp, şu açıklamayı yaptı:

  • CHP Genel Merkezi’nin 5. katında araştırma yapınca sonucun bu türlü çıkması olağan. Lakin Zafer Partisi CHP’nin 5. katında bile DEVA’dan fazla oy alır. Bunları sizin araştırmacı değil, manipülatör olduğunuzu kayıt altına almak için buraya koyalım.

Özdağ’ın alıntılayıp, paylaşım yaptığı anket sonuçlarında Zafer Partisi’nin yüzde 1,3 oy aldığı görüldü. CHP Küme Başkanvekili Engin Özkoç, Özdağ’ın paylaşımını altılayıp, ““Hocam, yalnız CHP Genel Merkez 5. katta yalnızca havalandırma ve atık su kıymetlendirme sistemleri var” dedi.

ÖZKOÇ: TEKNOLOJİDEN VE YENİLİKLERDEN UZAK KALMAYIN

Özdağ, Özkoç’a; “Alt yerde olması gereken havalandırma ve atık su sistemlerini 5. kata koyan bir mimar ile çalışan bir parti Türkiye’yi yönetmez Engin Beyefendi. Bizim için problem değil, 6. kattan alırız oyları. Orası da kedi yuvası demeyin sakın” karşılığını verdi.

Özkoç ise Özdağ’a “Bina akıllı bina olduğu için güç tasarrufu sağlanması açısından alt ve üste eşit aradaki 5. kata yapıldı bu sistemler. 2004’te ekolojik bina yapmak vizyon ister hocam… Teknolojiden ve yeniliklerden uzak kalmayın…” karşılığını verdi.

Akıllı bina teknolojileri ile inşa edilen CHP Genel Merkez binasının, M. Kadri Atabaş ve Atabaş’ın yöneticisi olduğu Atabaş Mimarlık tarafından yapılan proje raporunda, şu bilgilere yer verildi:

  • Bina, yüksekliği nedeniyle alt ve üst bölgelere ayrılmış ve 5. kat tesisat katı olarak tasarlanmıştır. Ayrıyeten mimari tasarım sırasında ofis mahalleri şuurlu olarak güney ve kuzey istikametlere cephelendirildiğinden ısıtma/soğutma tesisatı da iki farklı istikamete nazaran bölgelendirilmiştir. Bu bölgelendirme planlamaları sonucunda rüzgar ve güneş radyasyonunun mahaller üzerinde yaratacağı dengesizlikler giderilerek daha yüksek seviyede çevresel konfor sağlanmıştır. Üstte kısaca özetlenen tedbirler sonucunda güç etken bir yapı gerçekleştirilmiştir… Sonuçta; yapı, bulunduğu yerin olumlu öğelerini arttıran, olumsuz öğeleri en aza indiren mimari ve mekanik unsurlara nazaran projelendirilmiştir. Böylelikle yapıda, ısı yalıtımı uygulamalarına ek olarak, yüzde 30 güç tasarrufu, su tüketiminde ise yüzde 60 tasarruf sağlanacağı hesaplanmıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*