UYGUN Partili genç için kız istemeye giden Akşener, damat adayının kahvesine tuz atılıp atılmadığını denetim etti

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, UYGUN Parti Gençlik Kolları Pursaklar İlçe Lideri Mehmet Mert Demirci için dün Ankara’da kız istemeye gitti”. Akşener, kız isteme merasiminin akabinde genç çiftin nişan kurdelelerini kesti ve DÜZGÜN Parti Siyasi İşler Lideri Koray Aydın ile birlikte çiftin yüzüklerini taktı.

Akşener “kız isteme töreninde” oğlu ile ortasında geçen diyalogu da aktardı. Akşener, “2,5 yaşında bir kız torunum var. Oğluma ikide bir diyorum ki ‘Oğlum nasıl vereceksin’. Oğlum ‘Vermeyeceğim’ diyor. Münasebetiyle sizin durumunuzu anlıyorum. Hasebiyle ben kızı olan bir annedeydim. Anneler kızları ile ilgili üzülür müzülür lakin. Temel babalar gidiyor. İnşallah iyisiyle halledeceğiz” dedi.

“Ben ne tarafta duracağıma karar veremedim” diyen Akşener, oğlan tarafı olarak Aydın’ı gösterdikten sonra “Artık kız tarafına geçebilirim” dedi. Akşener, kendisinin kız ve oğlan tarafının ortasında olduğunu lisana getirerek, kızın babasına “Kesinlikle kıza âlâ davranacak” dedi. Kızın babası Akşener’e “O vakit liderim iyi olsun diyelim” dedi ve Akşener’in elini sıktı.

“BİZİMKİNDE TUZ YOK. SİZİNKİLERDE VAR MI?”

Kız istemenin akabinde dua edildi ve kahveler içildi. Akşener kahvesini içerken Anadolu’da “kız isteme” merasimlerinde adet olan damadın kahvesine tuz koyma alışkanlığına atfen “Bizimkinde tuz yok. Sizinkilerde var mı?” diye erkek tarafına sordu. Demirci’nin babası, “Zannetmiyorum başkanım” diye karşılık verdi.

Nişanda, Demirci’nin yüzüğünü GÜZEL Partili Aydın ve kızın yüzüğünü de Akşener taktı. Akşener yüzüğü taktıktan sonra kurdeleyi keserken “Kısa keserler ki çabuk evlensinler diye. Bunu (kesilen kurdeleyi) da gençlere dağıtın” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*