Vaduz Teknik Yöneticisi Alessandro Mangiarratti: ‘Konyaspor, defansif oynayacaktır’

Vaduz Teknik Yöneticisi Alessandro Mangiarratti, UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde deplasmanda Otomobilim.com Konyaspor ile yapacakları 3. eleme çeşidi rövanş maçında yeterli oynamaya çalışacaklarını söyledi.

Mangiarratti, MEDAŞ Konya Büyükşehir Stadı’nda gerçekleştirdikleri idmandan evvel yaptığı açıklamada, Konyaspor’un çok güçlü ve sert bir rakip olduğunu belirtti.

Yarın oynayacakları müsabakada ellerinden geleni yapacaklarını aktaran Mangiarratti, “Konyapor, birinci maça bakarak yaptığımız değerlendirmede çok kaliteli bir grup. Maçta beklentimiz çok açık değil. Elimizden geldiğince düzgün oynamaya çalışacağız. Ekipte sakat oyuncumuz çok fazla. Konyaspor da ise bir eksiklik yok üzere. Kanat ve orta saha oyuncuları çok âlâ. Konyaspor defans odaklı oynayacaktır diye düşünüyorum.” diye konuştu.

Maçın yapılacağı alandaki bozulmanın karşılaşmaya çok pürüz olmayacağını vurgulayan Mangiarratti, “Ancak bu türlü görkemli ve hoş bir saha içinde bu manzara hiç güzel olmamış. Yazık olmuş alana. Lakin sulama yapılarak kurtarılabilecek bir durum. Maça rastgele bir pürüz teşkil etmeyecektir.” tabirlerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*