Vodafone, Metaverse’de mağaza açtı

Vodafone açıklamasına nazaran, Vodafone Kümesi ülkeleri ortasında da bir birinci olan ve Vodafone’un yeni kuşak perakende anlayışına uygun olarak tasarlanan mağazada, müşteriler Vodafone’un eser ve hizmetlerine yeni kuşak bir dijital tecrübeyle ulaşabiliyor.

Açıklamada hususa ait görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye İcra Heyeti Lider Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, “Araştırmalara nazaran metaverse, firmalar için 8 trilyon dolarlık fırsat barındıran büyük bir sanal cihan olma yolunda süratle ilerliyor. Yeni jenerasyon perakende anlayışını benimseyen bir şirket olarak, metaversede de var olmayı önemsiyoruz.

Decentraland’de açtığımız Vodafone Metaverse Mağaza ile hem Vodafone Kümesi ülkeleri ortasında metaverse’te mağaza açan birinci ülke hem de Türkiye telekom kesiminde metaverse’te mağaza açan birinci operatör olduk.

Bu mağazamızda müşterilerimize yeni kuşak dijital tecrübe yaşatarak eser ve hizmetlerimize sanal kozmosta erişme imkanı sunuyoruz. Vodafone olarak, müşterilerimize her ortamda en güzel dijital tecrübesi sunmaya devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

MÜŞTERİLERİ TOBİ KARŞILIYOR

Açıklamaya nazaran, Vodafone Metaverse Mağaza’ya gelen müşteriler, şahsî dijital asistan TOBi tarafından karşılanıyor.

TOBi, müşterilere kısaca mağaza içi tecrübeden bahsediyor. Mağazada Vodafone’un Red ve FreeZone markalarına ilişkin eser ve hizmetler için özel alanlar yer alıyor. Ayrıyeten, FreeZone Gaming çatısı altında oyunseverler için sunulan içeriklere de ulaşılabiliyor.

Mağazanın bir öteki alanında Vodafone’un şimdiki kampanyaları, satışta olan aygıtlar ve farklı alanlardaki hizmetleri tanıtılıyor. Müşteriler, tüm satış süreçleri için QR kod üzerinden Vodafone Yanımda uygulamasına yönlendiriliyor.

BEN VARIM NFT’LERİ SERGİLENİYOR

Vodafone Metaverse Mağaza’da bayanların güçlenmesi vizyonuyla hayata geçirilen “Ben Varım” hareketine özel tasarlanan NFT’ler de sergileniyor. Müşteriler, “Vodafone NFT Galeri” kısmında sergilenen “Ben Varım” NFT’lerini satın alabilecekleri Opensea platformuna linkle yönlendiriliyor. “Ben Varım” NFT’lerinin satışından elde edilecek gelirle kız çocuklarının futbol eğitimine takviye verilecek.

Masaüstü aygıtlardan Vodafone Metaverse Mağaza’ya “https://www.vodafone.com.tr/metaverse-magaza” linkinden ulaşılabiliyor.

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.