Yaya geçidinde araba çarpan 22 yaşındaki Damla Işık hayatını kaybetti

İstanbul’un Ataşehir ilçesindeki Küçükbakkalköy Mahallesi’nde 3 Haziran Cuma günü saat 22.00 sıralarında meydana gelen kazada, çok süratle ilerleyen bir araba, yaya geçidinden karşıya geçen Damla Işık Şeker’e çarptı. Çarpmanın tesiriyle Şeker, ağır yaralandı. Sıhhat gruplarının olay yerindeki birinci müdahalesinin akabinde ambulansla hastaneye kaldırılan Damla Parıltı Şeker, tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı. Araç şoförünün tutuklandığı öğrenildi.  Kaza anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Kazaya şahit olan esnaf Erdoğan Yürük, “Yukarıdan 3 araç peş peşe geliyordu. 20 yaşında genç bir kız tam karşıya geçmek üzerindeyken, araç çarptı. Çok süratliydi ve çarptıktan sonra genç kız ileriye hakikat sürüklendi. Buradaki yaya geçidi çok meçhul, daima kazalar oluyor. Yetkilerin bir tahlil bulmaları lazım. Yaya geçidi işaretleri tabelaları var lakin ağaçlar kapatıyor. Daima fren sesleri duyuyoruz. Yeniden bir şey mi oldu diye bakıyoruz.” dedi. 

Yaya geçidini kullanan Baykar Güner, “Karşıya geçmek için yürek edemiyor insan. Araçlar yavaş geçerken bile bu türlü, bazen yarışıyorlar. Geçtiğimiz günlerde bir genç kız burada vefat etti. Şoför süratli geldi, çarptı. Çok üzücü bir durum. Çok huzursuz ediyor burası insanları. Yetkiler buraya müdahale ederse seviniriz” diye konuştu.  

 

KAYNAK: DHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*