Yüreği haktan yana atanları bekliyoruz

Salıcı, “Mitingimizin ismi Milletin Sesi. Bu nedenle halkımızın yaşadığı problemler Saray tarafından duyuluncaya kadar bu mitinglerimiz devam edecek” değerlendirmesi yaptı.

CHP’nin ‘Milletin Sesi’ ismiyle bugün Maltepe’de yapacağı miting için tüm hazırlıklar tamamlandı. SÖZCÜ’yü ziyaret eden CHP Genel Lider Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, miting programını açıkladı. Salıcı “Biz geçmişte hangi partiye oy vermiş olursa olsun bütün yurttaşlarımıza davet yapıyoruz. Yüreği haktan, hukuktan, demokrasiden ve özgürlükten yana atan tüm vatandaşlarımızı mitingimize bekliyoruz. Mitingimizin ismi Milletin Sesi. Bu nedenle halkımızın yaşadığı problemler Saray tarafından duyuluncaya kadar bu mitinglerimiz devam edecek” dedi.

AĞIR ÇALIŞMA YAPILDI

18.00’de başlayacak olan Maltepe mitinginde protokol olmayacak, milletvekilleri ile parti idaresi, Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını halkın ortasında dinleyecek. 6’lı masayı oluşturan öbür 5 partinin de davet edildiği mitingde, 5 vatandaş da kürsüden meselelerini anlatacak. Mitingde, Türk Bayrağı ve CHP flamaları dışında hiçbir pankart ve bayrak olmayacak.

Miting için Oğuz Kaan Salıcı başkanlığındaki, Genel Merkez yöneticileri, vilayet yöneticileri ve İstanbul milletvekilleri ağır bir çalışma yürüttü. Maltepe Meydanı’nda beton taban üzerine dev bir platform kuruldu. Platform sayesinde mitinge katılan tüm vatandaşlar Kılıçdaroğlu’nu izleyebilecek. Mitingi izlemek üzere 300 yerli ve yabancı gazeteci akreditasyon yaptırdı. Yabancı gazeteciler ve yabancı konuklar için simultane çeviri yapılacak. Duyma engelli vatandaşlar için de işaret lisanında çeviri sağlanacak. Vatandaşların telefon ve internet irtibatı için 15 seyyar baz istasyonu da kuruldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*