Apple, iPhone 15’in aşırı ısınma sorunlarına yönelik bir düzeltme üzerinde çalışıyor

Şirket, arka plan etkinliğinin, bir iOS 17 hatasının ve üçüncü taraf uygulamaların soruna neden olduğunu söylüyor.

Bir sözcü, yaptığı açıklamada, “iPhone’un beklenenden daha sıcak çalışmasına neden olabilecek birkaç koşulu belirledik” dedi. “Arka plan etkinliğinin artması nedeniyle cihaz, kurulumun veya geri yüklemenin ardından ilk birkaç gün içinde daha sıcak olabilir. Ayrıca iOS 17’de bazı kullanıcıları etkileyen bir hata bulduk ve bu, bir yazılım güncellemesiyle çözülecek. Başka bir sorun üçüncü taraf uygulamalara yönelik, sistemin aşırı yüklenmesine neden olan bazı son güncellemeleri içeriyor. Bu uygulama geliştiricileriyle, kullanıma sunulma sürecinde olan düzeltmeler üzerinde çalışıyoruz.”

Apple, iPhone 15’in aşırı ısınma sorunlarına yönelik bir düzeltme üzerinde çalışıyor

Söz konusu uygulamalar arasında Uber, Instagram ve Asphalt 9 yer alıyor. Meta, Instagram için zaten bir düzeltme yayınladı.

Kesinlikle soruna yol açmayan şey ise titanyum çerçeve: Apple, MacRumors’a tasarımın aslında paslanmaz çelik çerçeveli önceki modellere göre daha iyi ısı dağılımı sağladığını söyledi. Şirket ayrıca sorunun doğrudan A17 Pro çipiyle ilgili olmadığını ve gelecek düzeltmenin performansı hiçbir şekilde düşürmeyeceğini söyledi. Son olarak, iPhone 15, USB-C PD ile tamamen uyumlu olduğundan ve aşırı ısınmadan kaynaklanan hasarları önlemek için yerleşik korumaya sahip olduğundan, bunun yüksek güçlü şarj cihazlarıyla da ilgisi bulunmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx