Bitcoin Madencileri Borsalara Koşuyor! Korkutan Coin Transferi!

Bitcoin madencilerinin hareketleri her zaman dikkat çeker. Aynen balinaların hareketlerinin dikkat çektiği gibi. Peki bu durum ne anlama geliyor? Bir satış dalgası mı ufukta? Ayrıntılar için bakalım.

Bitcoin madencilerinin transferleri

Glassnode’un verilerine göre, Bitcoin madencileri geçtiğimiz hafta borsalara son beş yılın herhangi bir noktasında olduğundan daha fazla BTC aktardı. Blockchain analiz firması, BTC madencileri için 7 günlük hareketli ortalama saatlik grafiğin, değişim akışlarının 55.068 BTC ile 5 yılın en yüksek seviyesine ulaştığını gösterdiğini bildirdi. Glassnode’un verilerine göre, madencilerden borsalara fon akış hızına rağmen, madenciler hala 1 milyon 829 bin BTC (yaklaşık 49 milyar doları) ellerinde tutuyor.

Madencilerin rezervleri Haziran ayının ilk günlerinde artış gösterdi. 31 Mayıs’ta kaydedilen 1 milyon 836 binden 2 Haziran itibariyle 1 milyon 845 bine çıktı. Ancak, aynı dönemde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa’nın (SEC) Coinbase ve Binance’e karşı açtığı davaya ilişkin haberlerin ortaya çıkmasının ardından hafif bir düşüş yaşadı. 11 Haziran’da Glassnode, madencilerin borsalara önemli miktarda coin gönderdiğini belirtti. En büyük girişin 70,8 milyon dolara eşit olduğunu bildirdi. Madencilerin borsalara artan akışına rağmen, BTC’nin borsalardaki bakiyesi, girişleri aşan çıkışlar nedeniyle 3 ayın en düşük seviyesi olan 2 milyon 280 bin Bitcoin BTC’ye ulaştı. Glassnode verilerine göre, Bitcoin’in borsa çıkışı son 24 saatteki girişleri 56,3 milyon doları aştı.

BTC fiyatı için ne anlama geliyor?

Bunun Bitcoin için ne anlama gelebileceğine dair karışık tepkiler var. Genel olarak, borsalara fon akışı, bir işletmenin satış yapmayı planladığını göstermekte. Bu, madencilerin olumsuz düzenleyici ortam nedeniyle BTC’lerini nakde çevirmek istedikleri anlamına gelebilir. Bu arada, bazı piyasa analistleri madencilerin işlemlerinin Bitcoin’in gelecekteki fiyatlarına olan güvenlerini gösterdiğine inanıyor. Çünkü karlılıkları büyük ölçüde varlığın ne kadar iyi performans gösterdiğine bağlı.

Görüş ne olursa olsun, Bitcoin geçtiğimiz iki hafta boyunca önemli ölçüde düştü. Ayrıca birçok olumsuz haber performansını etkiledi. Bununla birlikte, BlackRock’ın Bitcoin Spot ETF için başvuruda bulunmasının ardından amiral gemisi dijital varlığı çevreleyen duygular değişmiş gibi görünüyor. Bitcoin son 24 saatte %0,04 oranında yükseldi. Yazıyı yazarken 26 bin 496 dolar seviyesinden işlem görüyor. Netice itibariyle Bitcoin madensilerinin hareketliliğe Bitcoin için olumsuz bir durum ortaya koymadı. Ancak hafta içinde piyasalarda yaşanan gelişmeler net bir görünüm ortaya koyacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir