Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin: Patlama Bekleniyor!

Yeni bir haftaya giriyoruz. Bu hafta Bitcoin ve altcoin piyasasında neler olacağını merak ediyoruz. Bu yüzden izlenmesi gereken dört kripto para birimine yer vereceğiz.

Altcoin Dogecoin

Altcoin Dogecoin 0.08 dolar seviyesinin hemen üzerinde dirençle karşı karşıya. Ancak olumlu bir işaret, boğaların fazla zemin bırakmamış olması.

Boğalar 28 Temmuz’daki düşüşü satın aldılar. Buna göre bu durum duyarlılığın olumlu kaldığını ve traderların düşüşleri satın aldığını gösteriyor. Boğalar fiyatı 25 Temmuz’da yapılan gün içi en yüksek seviyenin üzerine çıkarırsa, altcoin DOGE/USDT kuru ivme kazanacak. Parite daha sonra 0,10 dolara ve ardından 0,11 dolara yükselecek. Aksine, fiyat mevcut seviyeden geriler ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, ayıların rallilerde satış yaptığını gösterecektir. Parite daha sonra 0,07 dolar kırılma seviyesine kayacak.

Dört saatlik grafik paritenin yükseliş trendinde olduğunu gösteriyor. Fiyat 20-EMA’nın altına düştü. Ancak boğalar düşüşü satın aldı. Buna göre fiyatı tekrar 0,08 doların üzerine çıkardı. Boğalar genel engeli aşarsa, parite yukarı hareketine devam edecek. Aşağı yönde izlenecek önemli destek 20 günlük EMA. Ardından 50 günlük SMA’dır. Satıcıların üstünlüğü ele geçirmek için fiyatı 50 günlük SMA’nın altına düşürmesi gerekecek. Parite daha sonra altcoin için 0,07 dolardaki kırılma seviyesine düşecek.

Maker önemli dirençle karşı karşıya

Altcoin Maker son birkaç aydır 1.200 doların altında sıkışıp kalmıştı. Boğalar nihayet 29 Temmuz’da bu genel engeli aştı.

Genellikle, fiyat sert bir genel direncin üzerine çıktıktan sonra, fiyat düşer. Ayrıca kırılma seviyesini yeniden test eder. Bu durumda, fiyat 1.200 dolarlık kırılma seviyesine düşebilir. Fiyat bu seviyeden keskin bir şekilde yukarı dönerse, boğaların 1.200 doları desteğe çevirdiğini gösterecektir. Altcoin MKR/USDT kuru daha sonra 1.600 dolar ve ardından 1.900 dolara doğru yeni bir yükseliş trendi başlatabilir. Tersine, ayılar fiyatı 1.200 doların altına düşürür ve sürdürürse, son kırılmanın bir boğa tuzağı olabileceğini gösterecektir. Parite daha sonra 20 günlük EMA’ya (1.079 dolara) kayacak. Bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanış, ayıların oyuna geri döndüğünü gösterecektir.

Dört saatlik grafikte yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve 66’nın üzerindeki RSI, paritenin yükseliş trendinde olduğunu gösteriyor. Fiyat 1.361 dolardan düştü. Ancak boğaların 20 günlük EMA’ya kadar olan düşüşü satın alması muhtemel. Bunu yaparlarsa, parite tekrar 1.361 dolarlık genel direncin üzerine çıkmaya çalışacaktır. Bu gerçekleşirse parite 1.600 dolara kadar yükselecek. Aksine, hareketli ortalamaların altındaki bir düşüş, ayıların kontrolü ele geçirdiğini gösterecektir. Parite daha sonra altcoin için 1.000 dolara düşecek.

Optimism

Birkaç gün boyunca düşüş trendinde kaldıktan sonra, altcoin Optimism  (OP) yeni bir yükseliş trendine başlamanın ilk işaretlerini gösteriyor.

20 günlük EMA (1,46 dolar) yükselmeye başladı. Ayrıca RSI pozitif bölgede yer alıyor. Bu da boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Küçük bir direnç 1,66 dolarda. Ancak bu seviye geçilirse altcoin OP/USDT kuru 1,88 dolara ve ardından 2 dolara yükselecek. Bu varsayımın aksine, fiyat 1,66 dolardan aşağı dönerse, ayıların rallilerde satış yaptığını gösterecektir. Parite daha sonra göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye olan 20 günlük EMA’ya düşecek. Bu destek kırılırsa, parite 50 günlük SMA’ya (1,33 dolara) inecek.

Dört saatlik grafik, fiyatın bir süredir 1,66 dolar ile 1,40 dolar arasında sıkıştığını gösteriyor. 20 günlük EMA yükselmeye başladı. Ayrıca RSI aşırı alım bölgesinin hemen altında yer alıyor. Buna göre bu durum boğaların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Eğer boğalar fiyatı 1,66 doların üzerine çıkarırsa, parite yukarı yönlü hareketine devam edecek. Yukarı yönde ilk hedef 1,92 dolar seviyesi. Fiyat 1,66 dolardan aşağı dönerse, paritenin fiyat aralığına bağlı hareketini bir süre daha uzatabileceğinin sinyalini verecektir. Ayıların zirveye çıkmak için fiyatı 1,40 doların altına düşürmesi ve o seviyelerde kalması gerekecek. Bu da 1,15 dolara potansiyel bir düşüşün önünü açacak.

Altcoin XDC Network fiyat analizi

Altcoin XDC Network (XDC) 11 Temmuz’da 0,03 dolardan 25 Temmuz’da 0,06 dolara yükselerek güçlü bir yükseliş trendine işaret etti.

Fiyat önce %38,2 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 0,05 dolara ve ardından 20 günlük EMA’ya (0,05 dolar) kadar düzelecek. Bu dikkat edilmesi gereken önemli bir bölge. Çünkü güçlü bir sıçrama, duyarlılığın yükselişte kaldığını gösterecektir. Fiyat bu bölgeden yukarı dönerse, boğalar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacaktır. Gün içi en yüksek seviye olan 27 Temmuz’un üzerinde bir ralli, 0,10 dolara kadar bir yükseliş için kapıları açacak. Bu olumlu görüş, 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma ve kapanışta olumsuzlanacaktır.

Boğalar, dört saatlik grafikte 50 günlük SMA’daki geri çekilmeyi durdurmaya çalışıyor. Bu olumlu bir işaret. Ancak düzleşen 20 günlük EMA ve orta noktaya yakın RSI, pozitif momentumun zayıflıyor olabileceğini gösteriyor. Kriptokoin.com olarak baktığımızda fiyat mevcut seviyeden ya da 0,06 dolarlık genel dirençten aşağı dönerse ve 50 günlük SMA’nın altına inerse, bu daha derin bir düzeltmenin başlangıcına işaret edecektir. XDC/USDT kuru daha sonra 0,05 dolar seviyesindeki %50 Fibonacci düzeltme seviyesine kayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx