Bunu Bir Düşün Deriz: Eski Sevgilinle Arkadaş Kalmak İçin 10 Sebep

Eski sevgiliyle arkadaş kalınmaz fikrini yıkıp atmaya geldik! İşte eski sevgilinizle arkadaş kalmanız için birbirinden geçerli 10 sebep!

1. Ortak arkadaş grubu

Aynı arkadaş grubuna sahipseniz, ilişkinizin sona ermesi arkadaşlarınıza zarar verebilir. Birbirinizi gördüğünüzde selam vermemek arkadaş ortamınızdaki enerjiyi de bozacağından gerginlik oluşabilir. Arkadaşlarınızın arasındaki ilişkiyi korumak için arkadaş kalmak isteyebilirsiniz.

2. Benzer ilgi alanları

Ortak ilgi alanlarına sahipseniz ve aynı aktiviteleri paylaşıyorsanız bunu sürdürmek her ikiniz için de keyifli olabilir. Sonuçta ortak bir hobi yapıyorsunuzdur ve birlikte gerçekten iyiyseniz sırf bu aktiviteleri sürdürmek için arkadaş kalmak isteyebilirsiniz.

3. Anılar

İlişkinizin iyi yanlarını hatırlamak ve bu olumlu anıları korumak isteyebilirsiniz. Çünkü aranızda her ne yaşanırsa yaşansın bir şeyler paylaştınız ve kötü olduğu kadar güzel ve keyifli anlarınız da vardı.

4. Sizi gerçekten tanıması

Eski sevgiliniz ile birbirinizi yakından tanıyor ve anlıyor olabilirsiniz. Bu yüzden kendinizi kötü hissettiğinizde ondan destek alabilmek, onu aramak ve onunla konuşmak size iyi gelebilir. Aynı şekilde onun da sizden destek almak isteyeceği konular olabilir.

5. Yakın arkadaşlık

İlişkiniz önceden yakın bir arkadaşlığa dayanıyorsa, bu arkadaşlığı sürdürmek isteyebilirsiniz. Sonuçta ilişkiyi denediniz ve birbirinizle uyumlu olmadığınızı fark ettiniz, yine de arkadaşlığa devam edebilirsiniz.

6. Olumlu bir kapanış

İlişkinizi pozitif bir şekilde sonlandırmak ve düzgün bir kapanış sağlamak isteyebilirsiniz. Sonuçta illa ayrılıyorsunuz diye küsmek ve birbirinizden nefret etmek zorunda değilsiniz. Olumlu bir kapanış yapmak için arkadaş kalmak en iyisi olabilir.

7. Yeni ilişkileri kolaylaştırma

İlişkinizin sona ermesi, yeni ilişkilere açılmanıza yardımcı olabilir. Çünkü kendinizi suçlu veya üzgün hissedebilirsiniz bu dönemde. Bu nedenle eski sevgilinizle dost kalmak, yeni ilişkilere daha açık olmanıza yardımcı olabilir.

8. Aynı işyerinde/okulda/ortamda olma

Aynı işyerinde çalışıyorsanız ve profesyonel ilişkinizi sürdürmek istiyorsanız, arkadaş olarak kalmak bir seçenek olabilir. Aynı şekilde aynı okulda okuyorsanız da hep karşılaşacağınız için arkadaş kalmak iyi olacaktır.

9. Benzer hedefler

Ortak hedeflere sahipseniz, bu hedefleri gerçekleştirmek için işbirliği yapma fırsatınız veya birbirinize destek olabileceğiniz konular olabilir. Sonuçta düşman değilsiniz, birikte hala bir şeyler yapabilirsiniz.

10. Gelecekte dostça iş birliği

Gelecekte iş birliği yapma veya projelerde bir araya gelme ihtimaliniz varsa, arkadaşlık bu işbirliğini kolaylaştırabilir. Birbirinizle bu süreçte iletişim içinde kalmanız gerçekten sonraki dönemler için çok değerli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx