Erdoğan: Türkiye Yüzyılı vizyonundan uzaklaştırmak isteyen güçler var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de Valiler Buluşması’nda konuşarak önemli açıklamalarda bulundu. “Türkiye ne zaman kritik yol ayrımına gelse kirli senaryolar, hain tuzaklar devreye sokuluyor. Maalesef figüranlık yapmaya hevesli kesimler eksik olmuyor” diyen Erdoğan, son günlerde yapılan 28 Şubatvari müsamerelerin gerisindeki güçlerin gayesinin, “Türkiye Yüzyılı” vizyonundan uzaklaştırmak olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Valiler Buluşması’nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye ne zaman kritik yol ayrımına gelse kirli senaryolar, hain tuzaklar devreye sokuluyor. Maalesef figüranlık yapmaya hevesli kesimler eksik olmuyor.” dedi.

Erdoğan, “Son günlerde karşımıza çıkmaya başlayan 28 Şubatvari müsamerelerin gerisindeki güçleri biliyoruz, bunların gayesi Türkiye Yüzyılı vizyonumuzdan uzaklaştırmak.” açıklamasında bulundu.

31 Mart yerel seçimlerine ilişkin olarak konuşan Erdoğan, “Bu seçimleri de suhuletle tam bir demokratik olgunluk içerisinde neticelendireceğimize inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Türkiye 31 Mart’ta yeni bir seçime hazırlanıyor. Sizlerden seçim sürecinde ülkenin ve milletin geleceğini ilgilendiren her husus gibi üstün gayret bekliyorum. Milli iradenin ülke yönetimine yansımasının vasıtası olan seçimlerin huzur ve güven içinde yapılması şarttır. Seçimlerin güvenli yapılması şarttır. Sandığa gölge düşmesine izin vermeyeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx