Eski eşini benzin döküp yakarak öldürdü, ifadesi dehşete düşürdü

Adana’da 6 yıl önce anlaşmalı boşanan 2 çocuk sahibi Muhammet Güleç ile Fadime Korkusuz, Seyhan ilçesi Söğütlü Mahallesi’nde aynı evde yaşamaya devam etti.

İddiaya göre, tarım işçisi olarak çalışan Fadime Korkusuz’un tarlada kendisini aldattığını öne süren Güleç, sık sık eski eşine psikolojik ve fiziksel şiddet uyguladı. Şiddete daha fazla dayanamayan Korkusuz, 27 Ekimde polis merkezine giderek eski eşi hakkında uzaklaştırma kararı aldırdı.

2 Kasım günü saat 12.00 sıralarında ise eve gelen Muhammet Güleç, oğlu E.G.yi (17) alışveriş için markete gönderdikten sonra Fadime Korkusuz’un üzerine ve eşyalara benzin döküp, ateşe verdi. Alevler kısa sürede tüm evi sararken, Güleç ise Korkusuzu eve kilitleyip, otomobille kaçtı.

Fadime Korkusuz

36 GÜN SONRA ÖLDÜ

Komşularının ihbarıyla adrese giden itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın, diğer evlere sıçramadan söndürüldü. Eve giren ekipler, Fadime Korkusuzu sığındığı banyoda ağır yaralı buldu.

İlk müdahalesinin ardından ambulansla Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Korkusuz, Yanık Yoğun Bakım Ünitesinde entübe edildi. Hastanede 36 gün tedavi gören Fadime Korkusuz, doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

Muhammet Güleç

TEDAVİSİNİN ARDINDAN GÖZALTINA ALINDI

Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri tehdit, hırsızlık ve kasten yaralama suçlarından 6 kaydı bulunan şüpheli Muhammet Güleçi, Sarıçam ilçesindeki evine kaçarken otomobilinde gözaltına aldı. Kollarında yanık oluşan ve hastaneye kaldırılan Güleç, tedavisinin ardından taburcu edildikten sonra gözaltına alınıp, Cinayet Büro Amirliğine götürüldü.

OTOMOBİLİ DEVRETMESİ İÇİN BASKI YAPMIŞ

Çiftin anlaşmalı boşanmalarının ardından mal paylaşımı sırasında eski model otomobillerinin Fadime Korkusuzda kaldığı, Güleç’in ise aracı devretmesi için eski eşine baskı yaptığı ortaya çıktı.

Muhammet Güleç ifadesinde evi yakmadığını öne sürerek, “Eski eşim konuşmak için beni kendi çağırdı. Otomobilin devrini verecekti. Birden ‘Niye buraya geldin?’ deyince tartışma çıktı. Odaya gidip, benzin aldı ve evi yaktı. Ben de yaralandım” ifadelerini kullandı.

Güleç, Canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme suçundan tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx