Getir’de Kritik İstifa

Geçen aylarda finansal sorunlar yaşadığı iddia edilen Getir, İspanya ve Fransa pazarından sonra İngiltere’de zorlandığı hatta Hollanda ve İtalya’dan çekileceğini belirtmişti. Bu iddiaların üzerine Getir’in Avrupa Bölge Genel Müdürü Berker Yağcı, görevinden istifa etti. Patronlar Dünyası’nda yer alan habere göre Yağcı, görevden ayrıldığını şu sözlerle duyurdu:

“Böyle harika bir ekip, çok fazla anı ve kesinlikle hayatta bir kez yaşanabilecek bir deneyim. Önce Türkiye’de, sonra Avrupa’da sıfırdan 7 ülkeye, binlerce çalışma arkadaşım ve milyonlarca siparişle hızlı ticaretin en önemli öncülerinden biri olma ayrıcalığını yaşadım. Getir yıllarca kategori belirleyici bir şirket olmaya devam edecek ve şimdi takımım için kenardan tezahürat yapacağım.

Dünyanın dört bir yanındaki tüm Getirian’lara, yönetim ekibine, kurucularımıza ve özellikle Nazım Salur birlikte inşa ettiğimiz muhteşem hikaye için teşekkür ederim.”

2 BİN 500 ÇALIŞANLA YOLLARINI AYIRACAKLARINI DUYURMUŞTU

Ağustos ayında da Getir, faaliyet gösterdiği çoğu pazarda hızlı teslimat hizmetlerinin sıkıntıya girmesi üzerine küresel iş gücünü yüzde 10’unu azaltma kararı almış ve toplamda 2 bin 500 çalışanının işten çıkarılacağını duyurmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx