İngiliz efsaneden, Andre Onana’ya sert sözler!

Galatasaray ile Manchester United arasında Rams Park’ta oynanan karşılaşmada Andre Onana’nın hataları dikkat çekti. İngiliz ekibinin efsanelerinden Paul Scholes, heyecan dolu müsabakayı değerlendirdi. Paul Scholes, Andre Onana’yla ilgili çok sert açıklamalarda bulundu.

“ÇOK KÖTÜ BİR KALECİ”

Andre Onana’nın çok kötü bir kaleci olduğunu belirten Paul Scholes, “Andre Onana inanılmaz ve korkunç hatalar yapmaya devam ediyor. Gerçekten kalede ne yapmaya çalışıyor emin değilim. Yerden gelen topu yumruklamaya çalışıyor. Çok kötü bir kaleci” dedi.

Andre Onana’nın tüm takımı tedirgin ettiğini dile getiren Paul Scholes, “İnsanları tedirgin ediyor, savunmayı tedirgin ediyor, tüm takımı tedirgin ediyor. Basit pozisyonlarda bile çok zorlanıyor” diye konuştu.

“ÜÇ GOLDE DE ONANA’NIN HATASI VAR”

Kerem Aktürkoğlu’nun attığı golde de Andre Onana’nın hata yaptığını vurgulayan efsane futbolcu, “Kerem Aktürkoğlu’nun attığı üçüncü golde Andre Onana, yakın köşeye gelen topu çıkaramadı. Muhtemelen benden daha çok bilen kaleci uzmanları vardır ama yakın köşeden gelen bu topu, bu seviyede oynayan bir kaleci yememeli. Pozisyon alması zayıf. Üç golde de Onana’nın hatası var. Kalecilik tekniği çok garip görünüyor” ifadelerini kullandı.

Manchester United’ın utanç verici bir maç oynadığını belirten Paul Scholes, “Erik ten Hag, bir teknik direktör olarak tüm bu sorumluluğu almak zorunda. Utanç verici bir maç oynadı Manchester United” dedi.

Andre Onana’nın gol yedikten sonra tavırlarını da eleştiren Paul Scholes, “Onana, kalede sırıtıyor. Bence konsantre değil. Bir kaleci için konsantrasyon en önemli şeylerden biridir. Gol yiyor ama gülüyor falan. Rakip oyuncular, bu Onana’yı görünce ‘Sadece şut atsak yeter’ diyorlardır. Her gelen şutun gol olma ihtimali çok yüksek” diye konuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx