İstanbul’da pazartesi trafiği: Ana hatlarda yoğunluk

İstanbul’da D-100 kara yolunda Yenibosna, Bahçelievler, Bakırköy, Zeytinburnu, Cevizlibağ, Haliç Köprüsü, Halıcıoğlu ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü güzergahlarında araçlar zorlukla ilerliyor. Ayrıca, metrobüs güzergahında yapılan yenileme çalışmaları nedeniyle Esenyurt ile Beylikdüzü arasında trafik sıkışıklığı yaşanıyor.

Hadımköy bağlantı yolu, Avcılar, TEM Otoyolu Levent Büyükdere Caddesi, Nurtepe Viyadüğü bağlantı yolu ile Hasdal’da da yoğun trafik gözleniyor. Tramvay, otobüs ve metrobüs duraklarında da yolcu yoğunluğu dikkat çekiyor.

ANADOLU YAKASI DA YOĞUN

Anadolu Yakası’nda ise Kartal, Ataşehir, Kadıköy ve Maltepe bölgeleri, Üsküdar ile Ümraniye’nin bazı caddeleri, Avrasya Tüneli, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün bağlantı yollarında da trafik sıkışıklığı yaşanıyor.

D-100 kara yolunda Küçükyalı, Kozyatağı, Göztepe ve Altunizade’de trafik yoğunluğu devam ederken, Uzunçayır-Çamlıca yönünde bir araç yangını nedeniyle bir şerit trafiğe kapatıldı. Yangın kontrol altına alındıktan sonra, bölgede araçlar zorlukla ilerliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cep Trafik haritası verilerine göre, sabahın erken saatlerinde trafik yoğunluğu %69’a kadar ulaşmış durumda. Anadolu Yakası’nda ise trafik yoğunluğu %76’ya kadar yükselmiş durumda. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx