Son dakika… AKOM’dan İstanbul için uyarı! Trafik yoğunluk yüzde 90’a yaklaştı

AKOM’un sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “İstanbul’da rüzgârın yarın öğle saatlerinden itibaren kuvvetlenerek kısa süreli hamlelerle fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Rüzgârla birlikte kısa süreli sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı da tahmin edilmektedir. Cumartesi akşam saatlerine kadar etkili olması beklenen fırtına nedeni ile yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir” denildi

TRAFİK YOĞUNLUĞU

İstanbul’da öğleden önce başlayan yağmur, akşama doğru etkisini artırdı. Kentin büyük bir bölümünde şiddetli yağış etkili oluyor. Sağanak kentin trafiğini de olumsuz etkiledi. Yollarda uzun araç kuyrukları oluştu. İBB’nin haritasına göre; 17.15 itibarıyla trafik yoğunluğu yüzde 86’ya ulaştı. Trafik yoğunluğunun mesai bitiminde daha da artması bekleniyor.

İSTANBUL VALİLİĞİ’NDEN UYARI

İstanbul Valiliği’nin sosyal medya hesabından paylaşımda “Meteoroloji’den alınan bilgiye göre; Batı Karadeniz’de rüzgarın Cumartesi günü ilk saatlerde doğusunda, öğle saatlerinden itibaren genelinde fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

TAKSİM

Taksim’de aniden etkili olan sağanak yağış ve rüzgar vatandaşlara zor anlar yaşattı. Bazı vatandaşlar yağmurdan şemsiyelerini kullanarak korunurken, sağanak yağışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar ise ıslanmaktan kurtulamadı. Kimisi ıslanmamak için kıyafetlerle kafalarını kapatırken, kimisi de dükkan ve bina altlarına sığındı. Bazı vatandaşların şemsiyeleri ise rüzgarın şiddetine dayanamayarak kırıldı. O anlar anbean kameralara yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx