TGF Başkanı Şeref Eroğlu, Elmadağ Kamp Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti

Türkiye Güreş Federasyonu (TGF) Başkanı Şeref Eroğlu, yenileme çalışmaları devam eden Ankara’daki Elmadağ Kamp Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti.

TGF’den yapılan açıklamaya göre, Elmadağ ilçesindeki tesis içinde yapımı süren inşaatla ilgili incelemelerde bulunan Eroğlu, tesis personeliyle bir araya geldi. Ziyarette TGF Başkan Vekili Kerim Salman ile TGF Yönetim Kurulu Üyeleri Turgay Baştuğ ve Selim Akceylan da yer aldı.

Eroğlu projeye ilişkin, “Bizim için önemli ve Tahaların, Rızaların, Yaseminlerin kamp yapıp, yetiştiği bir tesisti. Biz ülkemizi uluslararası arenalarda temsil etmiş, Avrupa, dünya şampiyonu olmuş sporcularımızın standartlarını TGF olarak yükseltmek istiyoruz. Tesis de takdir edersiniz ki bakanlığımızın tesisi. Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tesisin ihalesini yaptı, inşaatını bitirecek ve tekrar Türk güreşi için hizmete sunacak. Biz sportif başarımızı tesisleşmeye de yansıtmak istiyoruz ve tesis açısından fakir olan Türk güreşini zenginleştirmek için TGF ve yönetimi olarak çalışmaya devam ediyoruz. İnşallah bundan sonra Keçiören’deki tesisimizin de ihalesi olacak. Paris Olimpiyatları öncesi bu tesislerimiz hizmete geçerse hem güreş ailemiz hem de sporcularımız rahat ve daha iyi bir ortamda olimpiyata hazırlanma imkanı bulacaklar.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx