Yeni Ticaret Bakanı Ömer Bolat, görevi Mehmet Muş’tan devraldı: “Cari açığımızı iyileştirmek ve döviz rezervlerini artırmak istiyoruz”

Yeni Ticaret Bakanı Ömer Bolat, görevi Mehmet Muş‘tan devraldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni dönemde çalışacağı 67. Hükümet’in kabine üyelerinin isimlerini kamuoyuna açıkladı. Böylelikle Türkiye’de yeni dönem başladı.

Bunlardan biri Ticaret Bakanı Ömer Bolat oldu.

Esti Ticaret Bakanı Mehmet Muş, yaptığı konuşmada “Bu bir bayrak yarışıdır, bugünden daha iyi noktalara taşınacaktır” diyerek, bakanlığı sırasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, ise “Dün akşam saygıdeğer Cumhurbaşkanımız tarafından Ticaret Bakanlığı görevi şahsıma tebliğ edildi. Bugüne kadar bu görevi yürüten Bakanı Mehmet Muş ve çalışanlara saygılarımı sunuyorum.” diyerek teslim aldı.

Yeni Bakan’dan mesajlar

“İhracatımızın 36 milyar dolardan 21 yılda 225 milyar dolara yükselmesinde yapılan çalışmaların çok önemli katkısı var. Artık seçim bitti şimdi kurumlarla birlikte inşallah birlikte çalışacağız.

41 yıllık iş hayatımda ekonominin çeşitli alanlarında çalışmalar yaptım. OSB hamdolsun tanıyorum, inşallah bu alanlarda başarı çalışmalara imza atacağız.

Türkiye yüzyılında güçlü bir Türkiye yolunda çok çalışacağız. Ticaret artarsan refah artar. Cari açığımızı iyileştirmek ve döviz rezervlerini artırmak istiyoruz. Hizmet ihracatımızın olduğu kadar mal ihracatımızın da çok önemli olduğunu vurgulamak istiyorum.

Enflasyonu düşürmek için çalışmalarımız sürecek. Fiyat istikrarını sağlamak önceliğimizdir.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx