Yurt Müdüründen Öğrencileri Çileden Çıkartan Açıklama! Korkuyorsan Asansöre Binme

Yurt müdüründen Öğrencileri Çileden Çıkartan Açıklama: Korkuyorsan Asansöre Binme

KYK yurtlarında asansör eylemi! Sinop’ta yurt müdürü ile öğrenciler arasında gerginlik: Korkuyorsan binme

Aydın Efeler’de, KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdunda asansörde sıkışan ADÜ son sınıf öğrencisi Zeren Ertaş’ın ölümü (22) Türkiye genelinde KYK yurtlarında kalan öğrencilerin tepkisine neden oldu. Sinop Seyyid İbrahim Bilal KYK yurdundaki kız öğrenciler de olayı protesto ederlerdendi. Öğrencileri sakinleştirmek isteyen yurt müdürü, “Korkuyorsan binme o zaman asansöre” derken öğrenciler bu öneriye de tepki gösterdi.

BURSA’DA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ ZEREN İÇİN EYLEM YAPTI

Yaşanan olay Zeren’in memleketi Bursa’da da protesto edildi. Nilüfer ilçesi Görükle Mahallesi’nde bulunan KYK yurtlarının bahçesinde toplanan öğrenciler ‘Ölmeye değil okumaya geldik’ diye sloganlar atarak olaya tepki gösterdi.

Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı protestoda öğrenciler telefonlarının ışıklarını da açarak yaklaşık 2 saat boyunca eylemlerini sürdürdü. Yapılan anonsların ardından öğrenciler olaysız şekilde dağıldı.

SİNOP’TAKİ ÖĞRENCİLER DE AYAKLANDI

Öğrencilerin tepki gösterdiği bir diğer il de Sinop oldu. Sinop Seyyid İbrahim Bilal KYK yurdundaki kız öğrenciler yurt bahçesinde toplanarak eylem yaparken yurt müdürü kalabalığı dağıtmak için bir konuşma yaptı.

MÜDÜRÜN ‘KORKUYORSAN BİNME’ SÖZLERİ ÖĞRENCİLERİ KIZDIRDI

Müdür, ‘korkuyoruz’ diyen öğrencilere cevaben “Asansör azılandıysa bir tuşu var ona basıp hemen kapatalım. Korkuyorsan, çakılacağını düşünüyorsan, binme o zaman asansöre” dedi.

Bunun üzerine öğrenciler “Ne demek binme” diyerek tepki gösterirken müdürü ‘yuha’layanlar da oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx